Geri Dön
SiyasetDP lideri Süleyman Soylu: AKP'ye zıkkımın kökünü göstereceğiz

DP lideri Süleyman Soylu: AKP'ye zıkkımın kökünü göstereceğiz

AKP hakkında kapatma davası açılmasını eleştiren Demokrat Parti (DP) Genel Başkanı Süleyman Soylu, “AKP'yi kapatmaya çalışmak, ona can simidi atmaktır. Bırakın AKP'nin defterini millet dürsün. Bırakın AKP’ye zıkkımın kökünü gösterelim” dedi.
DP Bursa İl Teşkilatı'nın 9'uncu Kongresi Genel Başkan Süleyman Soylu'nun da katılımıyla Bursa Atatürk Spor Salonu’nda yapıldı. 2 listeyle seçime gidilen kongrede konuşan Genel Başkan Süleyman Soylu, DP olarak millete hizmet etmeyi kendilerine ilke edindiklerini söyledi. Soylu, “Dün, ‘Şehirde ne varsa, köyde de o olacak' diyorduk. Şimdi ise, ‘Medeni dünyada ne varsa bizde de o olacak' diyoruz. Bu ülkenin yüzünü güldüren tek siyasi parti DP'dir. İktidara geldiğimizde Türkiye'nin sözü kudret, ferman bilinecek. Özgürlükler ülkesi Türkiye'de herkes dilediği istediği gibi yaşayacak” diye konuştu.
Milletin eğik başını kaldırmak, fakirleri zengin yapmak, genç işsizlere iş bulmak gerektiğini anlatan DP lideri Sülayman Soylu, “Tek korkum Menderes'in, Polatkan'ın yakama yapışmasıdır” dedi. Yerel ve genel seçimler için hazırlıklara devam ettiklerini anlatan Soylu, ‘Beyaz Yürüyüş’ adını verdikleri çalışmalarıyla Türkiye'nin her yerini dolaşacaklarını ve halkla buluşacaklarını bildirdi. Türkiye'nin önünde vahim bir tablo bulunduğunu söyleyen DP Genel Başkanı, diğer parti liderlerinin sadece politika yapmak için konuştuklarını anlattı. AKP hükümetini eleştiren DP lideri Soylu sözlerini şöyle sürdürdü:
“AKP Hükümeti, milli iradeyi hoyratça kullanma ve içini tamamen boşaltmaktadır. Halkın yüzde 47'sinin oyunu almış bir partinin kapatılmayı bekliyor olması ne kadar üzücü. Bu utanç verici bir durum. Buradan sesleniyorum; AKP’yi kapatmayın. Onu yolsuzluğu, başarısızlığı, beceriksizliği ve samimiyetsizliğiyle baş başa bırakalım. Ona can simidi atmayın. 39 yaşında olan bir Türk gencine, bana bırakın. Bırakın ki millet iradesini nasıl duvara toslattırdıklarını anlatayım. AKP’ye millet iradesini mahkeme kapılarına düşürmenin bedelini ödeteceğiz. Bırakın bunların defterini millet dürsün.”

“TÜRK SİYASETİNİ PELTEYE DÖNÜŞTÜRDÜLER”
Türkiye'de belirsizlik ve soru işaretleri olduğunu söyleyen Soylu ülkeyi yarın kimin yöneteceğini, yarın ne olacağını kimsenin bilemediğini belirtirken, “Türkiye'de siyaseti bitirdiler. Türk siyasetini pelteye dönüştürdüler. Vahşi, acımasız ve ahlaksız bir siyasete dönüştürdüler. Buradan AKP ve CHP'ye sesleniyorum. Ey AKP, ey CHP, oynadığınız bu siyaset oyunu sadece milletin kaderini geleceğini etkilemekle kalmıyor. Milleti yok eden bu ahlaksız oyundan vazgeçin. Benim milletimin ne derdi var başörtüsüyle, birbirlerinin inancıyla? Sorun bunların siyaset anlayışında. Ey millet size soruyorum. Erdoğan’ın Baykal'ın banka hortumcularından ne farkı var?” diye konuştu.
Başörtüsünün yıllardan bu yana siyaset konusu yapıldığını, genç kızların üniversite kapılarında çaresizce bırakıldığını söyleyen DP Genel Başkanı Süleyman Soylu, “Bu millet sandıkta AKP'ye zıkkımın kökünü gösterecek. Yazıklar olsun size bir koltuk uğruna oynadığınız siyaset oyununa” dedi.
Ülke birliği ve bütünlüğünün parçalandığını iddia eden Soylu, şöyle devam etti:
“Ülke inançlar konusunda bölünmüştür. Türkiye zafiyet çukuruna sürüklenmektedir. Benim ülkemde siyaset, yargı, hukuk, laiklik, Millet Meclisi tartışılmaktadır. Hukuk sonuna kadar gitsin. Bu ülkede darbe isteyenler, milletin halkın iradesine karşı çıkanlar olduysa sonuna kadar gidilsin.”
İl Başkanlığı'na yeniden başkanlığa aday olan Füsun Yaşar'ın, kongrede yaptığı konuşma ardından diğer başkan adayı Hüseyin Atay'ın yerine Genel Başkan Soylu'yu kürsüye davet etmesi, salonda gerginliğe neden oldu, Kendine söz hakkı tanımamalarını eleştiren başkan adayı Hüseyin Atay, Divan Başkanı Harun Akın'ın üzerine yürüdü. Atay’ı partililer güçlükle sakinleştirdi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Balat'ta dehşeti yaşayan sinemacı o anları anlattıSinemasal kurucusu Enes Kaya, Fatih Balat'ta silahlı saldırıya uğradı. Kaya'dan haraç istediği öne sürülen saldırganların eşinin iş yerine de saldırdığı ortaya çıktı. Kaya, "30 Temmuz tarihinde ben buraya gelirken sokakta beni gizlice takip edip eğilerek ayağımız silahla ateş etti. Ben panikle dükkanın içine sığınmaya çalışırken ardından üçe de ateş etti" dedi. Yaşadığı dehşetin bunlarla da sınırlı kalmadığını belirten Kaya: 'Kendimizi ispatlamak için vurmaya adam arıyoruz' tehditleriyle karşılaştığını dile getirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler