Geri Dön
SiyasetDSP’de Zeki Sezer adaylığını açıkladı

DSP’de Zeki Sezer adaylığını açıkladı

2009’da DSP Genel Başkanlığı görevinden ayrılan Zeki Sezer, 13 Aralık’ta yapılacak DSP Olağanüstü Kurultayı’nda tekrar genel başkan adayı olduğunu açıkladı.

DSP’de Zeki Sezer adaylığını açıkladı

Sezer, yaptığı açıklamada, Ecevit ve DSP’nin iktidardan uzaklaştırılması ülkeyi bugünkü noktaya getirdiğini belirterek şöyle dedi:

“Dolayısıyla tekrar bütünleştirici, toplumun huzur ve refahını kapsayıcı bir siyasete yani DSP’ye ihtiyaç var. Bu aşamada toplum kesimlerinden, partililerimizden, tabanımızdan ve örgütümüzden gelen yoğun talep üzerine DSP Genel Başkanlığına adayım. Tekrar seçilirsem partimizi, bütünleştirici ve kapsayıcı bir örgütsel çalışma ile yeniden hak ettiği yerlere el birliği ile çıkaracağımıza içtenlikle inanıyorum.”

Mevcut Genel Başkanı Masum Türker 13 Aralık 2015’te DSP Olağanüstü Kurultayı’nı toplama kararı almış, aday olmayacağını açıklamıştı.

19 yıl sonra aydınlatılan cinayetin 2 şüphelisi suçlamaları kabul etmediKocaeli'nin Derince ilçesinde, 2001 yılında darp edildikten sonra boğularak öldürülen Kasım Aydın'ın (20), 19 yıl sonra yakalanan katil zanlıları Hidayet İlkme ve Tamer Korkmaz'ın yargılanmasına başlandı. Suçlamayı kabul etmeyen zanlılardan Aydın'ın cep telefonunu İstanbul'da sattığı belirlenen İlkme ise, savunmasında para ile satın aldığını söyledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler