Geri Dön

Dünyanın beşten büyük olduğu gösterildi

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, “ABD’nin Kudüs konusundaki kararı, BM Genel Kurulunda dokuza karşı 128 oyla reddedildi. Böylece dünyanın hem beşten hem de birden büyük olduğu gösterilmiştir” dedi.

Dünyanın beşten büyük olduğu gösterildi

TBMM Genel Kurulu’nda, 2018 bütçesinin son gün görüşmeleri yapılırken, Başkan Kahraman ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıma kararının BM Genel Kurulunda dokuza karşı 128 oyla reddedildiğini anımsattı. Kahraman, şöyle konuştu:

“Bu karar, yerinde ve sevindiricidir. Bu karar, daha önce BM Güvenlik Konseyinde ABD’nin vetosu ile 14’e karşı bir oyla reddedilen karanın teyiti mahiyetindedir, düzeltilmesi ve yapılan başvurunun yanlışlığı manasındadır. Böylece dünyanın hem beşten büyük olduğu hem de birden büyük olduğu gösterilmiştir. Sadece dokuz devletin aleyhte kaldığı bu karar, 128 devletin kararıyla alındı. Bu devletlere teşekkür ediyoruz. ABD’nin tek yanlı olarak, Kudüs’ü İsrail’in başkenti kabul etmesine karşı ilk çıkan, dönem başkanı olarak İstanbul’da İslam İşbirliği Teşkilatını toplayıp İslam ülkelerini Kudüs konusunda ortak bir kararda buluşturan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, TBMM’de grubu bulunan siyasi partilerimizin genel başkanlarına, idarecilerine, milletvekillerine, ortak bildiri ile tavrımızı dünyaya ilan eden siyasi partilerimize, bu yanlışlığı çeşitli gösterilerle reddeden necip milletimize şükranlarımı sunuyorum.”

İstanbul'da DEAŞ operasyonuİstanbul Emniyet Müdürlüğü, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne (TEM) bağlı polis ekipleri, 9 ilçede DEAŞ terör örgütüne yönelik daha önceden belirlenen 16 adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. 16 şüpheliye yönelik operasyon kapsamında girilen adreslerde arama yapan polis ekipleri çok sayıda kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınanlar sorgulanmak üzere İstanbul Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber