Geri Dön

'Emine Hanım'a ben söyledim'

Nejat Uygur'un eşi Necla Uygur, 'Gelmemesi gerektiğini bana söylettiler' dedi.

'Emine Hanım'a ben söyledim'

Emine Hanıma ben söyledim


Emine Erdoğan'ın Nejat Uygur'u GATA'da ziyaret edememesinin perde arkasını ünlü tiyatrocunun eşi Necla Uygur anlattı. Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı olayla ilgili 'Keşke yaşanmasaydı' yorumunu yapan Uygur, 'Gelmemesi gerektiğini bana söylettiler' dedi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, üç yıl önce GATA'da tedavi gören Nejat Uygur'u ziyaret etmek isteyen Emine Erdoğan'ın türbanlı olduğu için hastaneye girişine izin verilmediğini canlı yayında açıklamıştı. 'Bugüne kadar bu olayı açıklamadım. Bunun yapılmasına müsaade eden irade dürüst müdür, özgürlükçü müdür?' diyen Erdoğan'a, Nejat Uygur'un eşi Necla Uygur'dan destek geldi. Necla Uygur 'Emine Erdoğan'a karşı çok mahcup olduk. Olaydan sonra kendisi ile Ankara Kalesi'nde buluştuk. Çok üzücü bir olaydı, keşke hiç yaşanmasaydı' dedi.

- Bu olayın üç yıl sonra ortaya çıkması üzerine neler hissettiniz? Şaşkınlık içerisindeyim. Böyle bir olayın tekrar gündeme gelmesi benim adıma çok üzücü bir durum. Keşke böyle bir olay hiç yaşanmasaydı. Maalesef üç yıl önce başımıza böyle bir olay geldi. Başbakanımızı da dinledim ve kendileri haklıdır.

ÇOK UTANDIM - O gün yaşananları bize anlatır mısınız? Nejat, GATA Hastanesi'nde yatıyordu. Emine Erdoğan bana telefon etti, Nejat'ı hastanede ziyaret etmek istediğini söyledi ve 'Bir mahsuru var mı?' diye sordu. Ben de 'Şeref verirsiniz' dedim. Doktorlara gidip Emine Hanım'ın geleceğini ve bir protokolün hazırlanmasını istedim. Doktorlar daha sonra odama geldi. Kendisi türbanlı olduğu için bu ziyaretin kabul edilemeyeceğini söylediler. Bunu Erdoğan'a bizim söylememiz gerektiğini belirttiler. 'Böyle bir durumu kendilerine nasıl iletebilirim? Bunun imkanı var mı?' dedim. Ben hastanede eşarplı insanlar görmüştüm. Bunu da doktorlara söyledim, 'Türbanla eşarp ayrı şeyler' dediler. İki arada bir derede kaldım. Halimi düşünebiliyor musunuz? Benden randevu alındığı için benim söylemem icap ettiğini söylediler. Durumu anlatırken çok sıkıntı yaşadım. Çok ayıp bir şeydi, çok utandım.

EMİNE HANIM ÜZÜLDÜ - Emine Erdoğan'ın tepkisi ne oldu? Emine Hanım çok üzüldü. Ben bin kat daha çok üzüldüm. Olaydan sonra benimle dışarıda buluşmak istediğini söyledi. Arabalarını göndererek beni aldırdılar, Ankara Kalesi'nde buluştuk. Bize ikramda bulundular. İki kardeş, anne-evlat gibi çayımızı, kahvemizi içtik. Yaşanan çok acı bir olaydı. Kendisine karşı çok mahcup olduk. Keşke hiç yaşanmasaydı.

GÖRÜŞÜYORUZ -Kendisiyle görüşüyor musunuz? Özel günlerde, bayramlarda telefonla arıyorum Emine Hanım'ı, konuşuyoruz. Onun dışında görüşmüyoruz.

- Başbakan Erdoğan ile konuştunuz mu? Başbakanımızla konuştum. Kendisi bizim durumumuzla yakından ilgilendi.

Enes Batur iddialara yanıt verdiEnes Batur cep telefonuyla çektiği bir açıklama videosunu sosyal medya hesaplarından paylaştı. Batur, karantinadan kaçtı iddialarına yanıt verdiği videosunda şu ifadelere yer verdi:"Benimle ilgili asılsız şeyler paylaşılıyor. Olayı en başından beri anlatıyorum. Cumartesi günü ateşlendiğim için sabah saatlerinde korona testi yapılmaya gittim hastaneye, test yapıldım. Test yapıldıktan sonra direk eve geldim. Akşam saatlerinde test sonuçlarım pozitif çıktı. O günden bu güne kadar hiçbir şekilde evden çıkmadım. Buna şerefim ve namusum üzerine yemin ederim. Kamera kayıtlarımız var, evden çıkmadığıma dair. HES uygulamam var, 7/24 konumumu gösteriyor. Şahitlerim var ve yemin ederim hiçbir şekilde evden çıkmadım."

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber