Siyaset ‘En büyük engel sevgisizliktir’

‘En büyük engel sevgisizliktir’

04.12.2022 - 07:00 | Son Güncellenme:

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle Twitter hesabından mesaj paylaştı. Erdoğan mesajında, “3 Aralık Dünya Engelliler Günü vesilesiyle tüm engelli kardeşlerime en kalbî selam ve muhabbetlerimi iletiyorum. Türkiye Yüzyılı’nda eğitimden sağlığa, sosyal yardımdan istihdama her alanda engelli vatandaşlarımızla birlikte olmayı sürdüreceğiz” dedi. Erdoğan, paylaşımında “Türkiye Yüzyılı” şarkısının videosuna da yer verdi.

‘En büyük engel sevgisizliktir’

ANKARA Milliyet - Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan da Twitter’dan yaptığı paylaşımda, “Hayalleri, hayatın karşılarına çıkardığı engellerden çok daha büyük olan gençlerimiz için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Haberin Devamı

‘Sevgi varsa engel yok’

Milli Savunma Bakanlığı’nın paylaşımda, “En büyük engel sevgisizliktir. Sevgi varsa engel yoktur” denildi.

Adalet Bakanlığı’nın mesajında da, “’Engelsiz Adalet’ ilkesiyle adalete erişimdeki tüm fiziki engelleri kaldırıyor, Adalet Saraylarımızı engelli dostu projelerle yeniliyoruz” ifadeleri yer aldı.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş da sosyal medyan yaptığı paylaşımda engellilere hayatı kolaylaştırmanın dini ve insani sorumluluk olduğunu vurguladı.