Geri Dön

‘Engellemeye çalışıyorlar’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu hakkında başlatılan incelemeye ilişkin, “Belediye başkanlarını susturmaya çalışıyorlar” dedi.

‘Engellemeye çalışıyorlar’
MEHTAP GÖKDEMİR Ankara

 

Dün toplanan CHP MYK’da İmamoğlu hakkında başlatılan inceleme de konuşuldu. Edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, “Belediye başkanlarını susturmaya çalışıyorlar. Milletin doğru bilgilendirilmesinin önünde engel çıkartıyorlar. Ama belediye başkanlarımız asli görevlerini yerine getirecek” dedi.

Milliyet’in edindiği bilgiye göre MYK’da, “Orada ‘devlet projesidir’ ne demek. Kentsel dönüşüm devlet projesi değil mi? Bir belediye başkanı bu konuda açıklama yapmayacak da hangi konuda açıklama yapacak” değerlendirmesi de yapıldı.

CHP Genel Başkanı’nın koronayla ilgili de, “Daha sıkı takip edilmeli. Belediyeler üzerine düşen görevi daha çok yerine getirmeli. Yapıyoruz ama engellerle karşılaşıyoruz. Yardım topluyoruz engelleniyor. Ekmek dağıtıyoruz engelleniyor. Onlar engellemeye çalıştılar ama biz millete ulaşacağız” dediği öğrenildi.

Polisle çatışmaya girip kaçan şahıs yakalandıKonya'da kendisini gözaltına almaya gelen polis ile girdiği çatışmada yara almadan yakalanan Hamza T. (23), adliyeye sevk edildi. Poliste 35 suçtan kaydı bulunan Hamza T.'nin salı günü sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal ettiği için polis tarafından durdurulmak istendiği ancak ekip otosuna ateş edip, kaçtığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber