Geri Dön
SiyasetEngelleri aştı Avcılar’a talip

Engelleri aştı Avcılar’a talip

İş kazasında iki kolunu kaybeden ve protezle devam ettiği eğitim hayatında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirip avukat olan Turan Hançerli, geçen yıl milletvekilliğini kıl payı kaçırdı ama bu yıl CHP’nin Avcılar Belediye Başkan adayı olmayı başardı.

Engelleri aştı Avcılar’a talip

1993 yılında memleketi Tokat’ta geçirdiği kazanın ardından yaşamına engelli olarak devam eden Hançerli, aynı zamanda Türkiye Sakatlar Derneği Genel Başkan Yardımcısı. ‘Avcılar için hayalim var’ diyen Hançerli, adaylığının açıklanmasının ardından ilk kez Milliyet’e konuştu. İşte Hançerli’nin mesajları: “Zorlukları aşa aşa hepsini yendim. Hepsinin üstesinden geldim. 43 yıllık yaşamımın 30 yılı aktif yaşam olarak görülürse, bu yılların hepsi mücadeleyle geçti. Toplumun sorunları ve toplumsal meselelerle gönüllü olarak ilgilendim. Bu da benim yaşam enerjim, mutluluk kaynağım oldu. Sorunların çözümünün asıl kaynağı siyaset olduğu için siyasete girdim... Sadece CHP’den değil, yan yana gelemeyen tüm partilerden oy alacağım. Avcıların sorunlarını çözmek için başladım. Çok zorluk ve problem var. Bunları aşmak gerekiyor. Çalışacağız. Zorluk bize görev olarak geliyor. Yaşamım boyunca sorun sıkıntı çözmeye odaklandım. Çözeriz, çözeceğiz de.”

Köprü ayağına çarpan araç hurdaya döndüEdirne'nin Keşan ilçesinde, kontrolden çıkan otomobilin köprülü kavşağın ayağına çarptığı kazada sürücü yaşamını yitirdi, 2 kişi de ağır yaralandı. Çarpmanın şiddetiyle hurdaya dönen otomobilin motorunun yola fırladığı görüldü.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler