Geri Dön

Erdoğan’dan Alevilere iftar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem ayının onuncu günü nedeniyle Alevilere iftar verdi.

Erdoğan’dan Alevilere iftar

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki iftara Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, akademisyen Hüseyin Hatemi, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanları ile çeşitli Alevi vakıf ve derneklerinin temsilcilerinden oluşan 25 kişi katıldı. Basına kapalı gerçekleştirilen iftar programı yaklaşık 2.5 saat sürdü.

Konuklar iftarda Alevi inancına uygun olarak düzenlenmiş kare bir masanın etrafına oturdu. İftarda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Muharrem ayının önemine dikkat çekerek, “birlik ve beraberlik” mesajı verdiği öğrenildi. Erdoğan iftara katılanların görüşlerini de dinledi ve not aldı. Erdoğan, Muharrem Ayı’nın onuncu günü dolayısıyla twitter’dan yaptığı paylaşımda ise, “Muharrem ayının milletimiz ve tüm İslam alemi için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Ehl-i beytin tüm mensuplarını, hassaten şehit Hazreti Hüseyin’i hürmetle, rahmetle yad ediyorum” ifadelerini kullandı.

Ankara'da 4,5 büyüklüğündeki deprem güvenlik kamerasına yansıdıAFAD, saat 22.53'te Ankara'nın Kalecik ilçesinde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini açıkladı. AFAD tarafından yapılan açıklamada, "Gelişmeleri takip ediyoruz." ifadelerine yer verildi. Deprem çevre illerden de hissedildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber