Geri Dön
SiyasetErdoğan’ın başdanışmanı Vatikan’a elçi oldu

Erdoğan’ın başdanışmanı Vatikan’a elçi oldu

Türkiye’nin Vatikan Büyükelçiliği’ne Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın basın başdanışmanı Lütfullah Göktaş’ın atanmasına ilişkin karar Resmi Gazete’de yayımlandı.

Erdoğan’ın başdanışmanı Vatikan’a elçi oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan karara göre, Vatikan nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Mehmet Paçacı merkeze alınırken, Lütfullah Göktaş Türkiye’nin Vatikan Büyükelçiliği’ne atandı. Gazeteci yazar ve ilahiyatçı Göktaş, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nden mezun oldu, Roma’da Vatikan Gregoryus Üniversitesi’nde dinler tarihi alanında yüksek lisans yaptı. Göktaş, Roma’da NTV’nin İtalya temsilcisi ve Anadolu Ajansı’nın İtalya muhabiri olarak görev yaptı.

Şubat 2011’de “Başbakanlık Basın Danışmanı” olarak atanması üzerine İtalya’dan Türkiye’ye dönen Göktaş, 2011-2014 yıllarında Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde, basın danışmanı olarak çalıştı. Göktaş, Erdoğan’ın 10 Ağustos 2014’te Cumhurbaşkanı seçilmesinden sonra da Cumhurbaşkanlığı basın başdanışmanı olarak görev yaptı.

‘8 yıllık onur’

Göktaş, kararnamenin Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Tam 8 yıl boyunca Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Basın Başdanışmanı olarak çalışma onurunu yaşadım. Şimdi yeni bir göreve başlıyorum: Vatikan nezdindeki Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçiliği. Beni bu yeni vazifeye layık gören muhterem Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Her anlamda dolu dolu geçen 8 yıl. Değerli Cumhurbaşkanımızın yakın çalışma ekibinde yer almak başlı başına bir şeref. Bu süre, hayatımın en yoğun, en bereketli, en paha biçilmez dönemini oluşturuyor” ifadesini kullandı.

Tepki çeken paylaşım! Hastalardna alınan yağ dokularıyla dans ettiBrezilya’da ameliyat sırasında hastalardan alınan yağ dokularını sosyal medya uygulaması TikTok'tan paylaşan plastik cerrahi uzmanı tepkilerin ardından görevden alındı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler