Geri Dön

Erdoğan'ı kızdıran pankart

Türkçe, Arapça, ve Kürtçe yazılı pankartlarla karşılanan Başbakan Erdoğan'ın bulunduğu alana üzerinde, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad imzası bulunan Türkçe ve Arapça yazılı pankart asılması dikkat çekti. Yaklaşık 15 bin kişinin bulunduğu miting alanında, zaman zaman birbirini itenlerin yarattığı izdihamda, kadınlar ve çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi. Aşırı kalabalık nedeniyle çok sayıda kadın da baygınlık geçirirken, bu kişilere alanda bekletilen ambulanslarda müdahale edildi.Kalabalıktakiler Erdoğan için sık sık ‘Türkiye seninle gurur duyuyor’ sloganı attı. Erdoğan'ın konuşması sırasında kalabalık arasında gençlerden oluşan grup ‘Padişahım çok yaşa’ yazılı pankartı kaldırdı ve aynı şekilde slogan atmaya başladı. Erdoğan bu grubu, “Biz ne padişahız, ne hükümdarız. Millet bizim efendimizdir. Olmaz öyle şey” diyerek uyardı. Bunun üzerine grup pankartı indirdi.

Erdoğan'ı kızdıran pankart

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Şanlıurfa'daTopçular Meydanı'nda düzenlenen toplu açılış töreninde açılan bir pankarta tepki gösterdi. Alandakilerden birinin, ''Padişahım çok yaşa'' yazılı döviz göstermesi üzerine Erdoğan, ''Bak, 'padişahım çok yaşa' diyorsun ama ben ne padişahım, ne padişahlığa özentim var. Kaldır onu.'' uyarısı yaptı.

Çocuklar ezilme tehlikesi geçirdi Başbakan Erdoğan, toplu açılış törenine katılmak ve halka hitap etmek üzere geldiği Şanlıurfa'da, havaalanından kent merkezine giderken önünü kesen çocuklara oyuncak dağıttı. Dağıtım sırasında çıkan izdihamda bazı çocuklar ezilme tehlikesi geçirirken, birçok çocuğun da ayakkabıları ayaklarından çıktı.

Grip oldu Erdoğan'ın Şanlıurfa'daki yoğun programı nedeniyle oldukça yorulduğu ve havanın etkisiyle hafif soğuk algınlığına yakalandığı belirtildi. Erdoğan, programında 19.30'da görülen Ak Parti Genel Merkez Kadın Kolları Başkanlığı tarafından düzenlenen Uluslararası Kadın Hakları Zirvesine katılan konuklar onuruna verilen akşam yemeğine de Şanlıurfa programı uzaması ve soğuk algınlığı gerekçesiyle katılmadı.

Karaman'da bir köy koronavirüs nedeniyle karantinaya alındıİstanbul'dan yolcu otobüsüyle Konya'nın Ereğli ilçesindeki oğullarını ziyarete gelen ve corona virüs testi pozitif çıkan 60 yaş üstü çiftin, aynı zamanda memleketi olan Karaman'ın Ayrıncı ilçesine bağlı Berendi köyünde bir yakınlarının cenaze törenine katıldığı öğrenildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber