Geri Dön
Siyaset‘Ermeni diasporası bizim diasporamız’

‘Ermeni diasporası bizim diasporamız’

Başbakan Ahmet Davutoğlu, önceki akşam 50’ye yakın gayrimüslim kanaat önderiyle Ankara Palas’ta bir araya geldi. 4 saati aşkın süren toplantının basına kapalı bölümünde Davutoğlu, azınlık temsilcilerinin sorunlarını dinledi ve dikkat çeken mesajlar verdi.


Davutoğlu, azınlık temsilcilerine, “Ermeni Diasporası, düşman diaspora değil, bizim. Diaspora açılımımız devam edecek. Ermenilerin acılarını hissediyoruz. Hiçbir şey eskiden olduğu gibi zaten değil, olmayacak da. Sorunların tümünü çözeceğiz” sözleriyle seslendi. Davutoğlu, azınlıkların Patrik seçimi ve vakıf yönetim seçimlerindeki sıkıntılarının da en kısa zamanda çözüleceği mesajını verdi. Davutoğlu’nun, “Hiçbir şey eskiden olduğu gibi zaten değil, olmayacak da. Sorunların tümünü çözeceğiz. ‘Ötekiler’ yok artık, siz misafir değilsiniz, yabancı değilsiniz, bu kültürün, 5 bin yıllık bu Anadolu kültürünün bir parçalarısınız, biz bunu böyle görüyoruz, bu verilen hakları bir lütuf olarak görmüyoruz, bu bizim görevimiz” sözleri de dikkati çekti.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Okullar açık kalacak mı? Sağlık Bakanı Koca'dan yüz yüze eğitim açıklamasıSağlık Bakanı Fahrettin Koca, okullar açık kalacak mı? sorusunu yanıtladı. Bakan Koca, "Bilim Kurulu ve Sağlık Bakanlığı olarak ikili ve hafta sonu eğitim dahil bütün alternatiflerin denenmesi, her haliyle okulların açık kalması gerektiğini düşünüyoruz" ifadelerine yer verdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler