Geri Dön

‘Ermeni diasporası bizim diasporamız’

Başbakan Ahmet Davutoğlu, önceki akşam 50’ye yakın gayrimüslim kanaat önderiyle Ankara Palas’ta bir araya geldi. 4 saati aşkın süren toplantının basına kapalı bölümünde Davutoğlu, azınlık temsilcilerinin sorunlarını dinledi ve dikkat çeken mesajlar verdi.


Davutoğlu, azınlık temsilcilerine, “Ermeni Diasporası, düşman diaspora değil, bizim. Diaspora açılımımız devam edecek. Ermenilerin acılarını hissediyoruz. Hiçbir şey eskiden olduğu gibi zaten değil, olmayacak da. Sorunların tümünü çözeceğiz” sözleriyle seslendi. Davutoğlu, azınlıkların Patrik seçimi ve vakıf yönetim seçimlerindeki sıkıntılarının da en kısa zamanda çözüleceği mesajını verdi. Davutoğlu’nun, “Hiçbir şey eskiden olduğu gibi zaten değil, olmayacak da. Sorunların tümünü çözeceğiz. ‘Ötekiler’ yok artık, siz misafir değilsiniz, yabancı değilsiniz, bu kültürün, 5 bin yıllık bu Anadolu kültürünün bir parçalarısınız, biz bunu böyle görüyoruz, bu verilen hakları bir lütuf olarak görmüyoruz, bu bizim görevimiz” sözleri de dikkati çekti.

İstiklal Caddesi’nde tedbirlere uymayanlara ceza yağdıPolis ekipleri, İstiklal Caddesi’nde restoran, kafe ve caddede maske ile sigara denetimi yaptı. Maskesiz ve sigara içen vatandaşlarla polis ekipleri arasında ilginç diyaloglar yaşandı. Bir vatandaşın ceza yememek için telefonla konuştuğunu iddia ederken, sigara içerken yakalan içen bir kişi de, çekim yapan basın mensubuna tepki gösterdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber