Geri Dön
Siyaset'Evladımızı terörün eline bırakamayız'

'Evladımızı terörün eline bırakamayız'

Diyarbakır Anneleri’ne yaptığı ziyareti Milliyet’e değerlendiren Erol, evlatlarını bekleyen ailelerin derdine çare üretmenin siyasilerin sorumluluğu olduğunu vurguladı...

'Evladımızı terörün eline bırakamayız'

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, çocukları terör örgütü PKK mensupları tarafından dağa kaçırıldığı için Diyarbakır’da evlat nöbeti başlatan aileleri 14 Mayıs’ta ziyaret etmişti. Erol, Diyarbakır Annelerine yaptığı ziyareti Milliyet’e değerlendirdi. Erol özetle şunları kaydetti:

DURUŞUMUZ: Aileler ile sohbet ettiğimiz sırada Tunceli milletvekilliğim sırasında şehit edilen öğretmenimiz Necmettin Yılmaz için kentte kitlesel bir yürüyüş gerçekleştirmiştik bunu hatırlayanlar oldu, PKK’ya ve terör örgütlerine karşı olan duruşumuzu ifade ettik.

BEN DE BİR BABAYIM: Ailelere öncelikle, ziyaretimin siyasi bir gündemin dışında olduğunu, empati duygusuyla orada bulunduğumu söyledim. ‘Elazığ milletvekili olarak sizin yanınızdayım’ dedim. Çünkü ben de bir babayım. Her şeyden öte tarifi zor bir durum maalesef, yıllardır evlatlarından gelecek bir haberi soğuk fotoğraflar eşliğinde beklemek. Yıllardır o bölgenin ve ülkenin kaderiyle oynamış, faşizan baskılarla evlatları ailelerinden koparmış bir terör örgütü ile karşı karşıyayız.

ASLİ GÖREV: Evlatlarını hasretle bekleyen ana, babalarımızın derdine çare olmak bunu siyaset üstü bir sorun olarak görüp üzerimize düşen sorumluluğu siyasetçiler olarak yerine getirmeliyiz. 2021’in Türkiyesinde bir tane bile evladımızı terörün eline bırakamayız. Terörü ve terörizmi yaratan koşulları ortadan kaldırarak, bu bataklığı kurutarak ve her bir gencimizin geleceğe güvenle bakacağı bir ülke yaratmak bizlerin asli görevidir.

‘Bizim için Filistin davası ulusal mesele’

Evladımızı terörün eline bırakamayız

CHP Filistin Dostluk Grubu heyeti, Filistin’in Ankara Büyükelçisi Faed Mustafa’yı ziyaret etti. Ziyaretin ardından açıklama yapan CHP’li Ünal Çeviköz, “Bizim için Filistin davası, bir ulusal mesele, ulusal davadır. CHP olarak, şimdiye kadar sürdürdüğümüz desteği aynen sürdüreceğiz” dedi. -ANKARA Milliyet