Geri Dön

"FETÖ'cülerin peşini hiçbir yerde bırakmayacağız"

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "FETÖ'cülerin peşini hiçbir yerde bırakmayacağız. Onlar kaçacak biz kovalayacağız. Onlar inlerine girecek, biz inlerinde yakalayacağız" dedi.

"FETÖ'cülerin peşini hiçbir yerde bırakmayacağız"

Antalya'nın Kaş ilçesindeki çay bahçesinde partisinin ilçe başkanlığınca gerçekleştirilen bayramlaşma programında konuşan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, FETÖ'cülerin peşini hiçbir yerde bırakmayacaklarını belirterek, "Onlar kaçacak, biz kovalayacağız. Onlar inlerine girecek, biz inlerinde yakalayacağız" dedi. Terörle mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceklerini anlatan Çavuşoğlu, şöyle konuştu:

"Terörle dağlarda da, şehirlerde de, Suriye'de de mücadele ediyoruz. FETÖ'cülerin de peşini hiçbir yerde bırakmayacağız. Onlar kaçacak, biz kovalayacağız. Onlar inlerine girecek, biz inlerinde yakalayacağız. Bu bayrama huzurlu girdik. Ekonomi iyi, istikrar iyi ama, hüzünlü de girdik. Arakan'daki Müslümanlara üzüldük. Üzülmek yetmez. Yardım etmek de lazım. Arakan'a en fazla yardım eden ülkeyiz.

Bizden daha fazla duyarlı olan başka bir ülke gördünüz mü? Bizim sorumluluğumuz sadece Türkiye ile ilgili değil. Dünyadaki bütün mazlumlardan, ümmetten sorumluyuz. Somali'deki, Balkanlar'daki ülkelerin, Kafkasya'daki ülkelerin, Orta Asya'daki ülkelerin bizden beklentileri büyük. Bazıları sosyal medyadan 'Bize ne Somali'den, Arakan'dan' diyorlar. Bunları ciddiye almamak lazım. Ecdadımızdan miras kalanlara sahip çıkmamız lazım."

Kaş'a ulaşım kolaylaşacak

Çavuşoğlu, Antalya'nın göz bebeği olduğunu söylediği Kaş'ın özelliklerinin korunması ve herkes tarafından ziyaret edilebilecek destinasyon haline gelmesinin sağlanması gerektiğini ifade etti. İlçedeki elektrik kesintilerinin önüne geçmek için bu yıl 7 milyon liralık yatırım yapacaklarını belirtti. Bölgedeki sulama sorununu çözmek için baraj inşaatı yaptıklarını anlatan Çavuşoğlu, sulanan topraklarda üretilen ürünlerin bölgeye yapılacak havalimanı aracılığıyla uçak kargo ile yurtdışına gönderilebileceğini anlattı.

Çavuşoğlu, Kaş'a karayoluyla ulaşımın da kolaylaşması için projelerin hazır olduğunu, Kalkınma Bakanlığından onay beklendiğini bildirdi.

Programda, AK Parti Antalya milletvekilleri Mustafa Köse ve Atay Uslu da yer aldı.

Bağcılar'da feci kaza! Araçtan fırladı, köprüden düştüBağcılar'da bir köprünün üzerinde ilerleyen panelvan araç, yağıştan dolayı kayganlaşan yolda kontrolden çıkarak bariyerlere çarpıp yan yattı. İçindekiler ise çarpmanın etkisiyle araçtan fırlayarak köprüden aşağıya düşüp yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber