Geri Dön
Siyaset‘FETÖ’den önemli bir isim yakaladık’

‘FETÖ’den önemli bir isim yakaladık’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Millet Kütüphanesi’nde Kütüphane Söyleşileri’nin ikincisinde 81 ilden gelen gençlerle buluştu.

‘FETÖ’den önemli bir isim yakaladık’

ASLIHAN ALTAY KARATAŞ Ankara - Erdoğan özetle şunları söyledi:

‘TURİST SERBEST’ DEZENFORMASYONU: Koronavirüs döneminden geçiyoruz, turist zaten gelemiyor. Riskleri göze olarak gelenlere biz diyeceğiz ki ‘sokaklarda dolaşamazsın arkadaş.’ Gelmiş zaten, niçin kapıyı kapatalım? 3-5 avro girecekse ülkemize bırak girsin, bu konularda yapılan iş tamamen siyasi bir dezenformasyondur. Bırak yapsın alışverişini.

AKŞENER’E YANIT: Şu anda muhalefetin bir kanadı, benim Netanyahu ile adeta aynı çizgide olduğumu söyleyecek kadar grup toplantısında bir açıklama yapıyor. Filistin dendiği zaman benim ciğerlerim adeta sese gelir. Ve o Filistin’in haritadaki yerini bilmeyecek kadar zavallıdır. Ben ise BM Genel Kurulu’nda 47’den bugüne bu terör devleti İsrail’in Filistin’in topraklarını nasıl işgal edip bugünlere geldiğini haritayla göstermişimdir. Şimdi utanmadan, sıkılmadan kalkıp beni Netanyahu ile aynı kefeye koyacak kadar ahlaksızlaşan bizde siyasetçi var. Ve bir kadın olması hasebiyle daha ileri gidecek değilim, ama ben bugüne kadar Netanyahu ile bir araya gelmiş dahi değilim. Ben Şaron ile bir araya geldim, yine İsrail’in Başbakanı ile Davos’ta bir maceram oldu, verdiğim cevabı tüm dünya biliyor. 40 yıllık siyasi hayatı özellikle bunlarla mücadele ede ede geçmiş bir Erdoğan’a sen bunu söyleyemezsin. Bu senin ne haddinedir.

PETROL-DOĞALGAZ MÜJDESİ: Eğer muhalefet iktidarda olsaydı bizim Doğu Akdeniz’de halimiz haraptı. Bunlar bir tane sismik araştırma gemisi alamadılar, sondaj gemisi alamadılar. Şu anda bizim 5 tane bu şekilde gemimiz var ve kimseye muhtaç değiliz. Şimdi güzel müjdeler de alıyoruz, bu müjdelerle beraber de yakında inşallah petrol, doğalgaz, bunların haberini alırsanız şaşmayın.

KIBRIS’TAN DÜNYAYA MESAJ: 20 Temmuz’da Kıbrıs’ta olacağım ve Kuzey Kıbrıs’tan gerekli mesajları tüm dünyaya vereceğim, vereceğimiz mesajlar sadece adayı değil, tüm dünyayı ilgilendiriyor. Eğer siz bu kararlılığınızı göstermezseniz, bu duruşunuzu ortaya koyamazsanız kimse sizi adam yerine koymaz.

ŞU AN ELİMİZDE: Gara operasyonunda emri veren Nurettin Sofi denilen katili öldürdük, işini bitirdik. Ama biz bugüne kadar çok Nurettin Sofiler öldürdük. Hedefimiz şu anda Kandil, Kandil’i de çökertmemiz lazım. Yakında FETÖ takımından da önemli bir ismi açıklayacağız, şu anda elimizde.

ATLAR NEREDE?: İstanbul’un Adalar ilçesinde 900’ü aşkın at adeta telef edilmeyle karşı karşıya getirildi. 900’ü aşkın atın nerede olduğu dahi belli değil. Bunun cevabını İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanının vermesi lazım veya Adalar ilçe belediyesinin vermesi lazım.

ŞAMPİYONLAR LİGİ FİNALİ: Gerek UEFA gerek Formula 1 konusunda bana göre siyasi bir karar aldılar. Siyasi bir karar diyorum, çünkü 1-2 yıl öncesinden özellikle Şampiyonlar Ligi’nin Türkiye’de oynanacağına dair kararı bildirmişlerdi. İngiliz Liginden iki takım bu noktada final oynama hakkını kazanınca birden ibre değişti.

TORUNLARIM DİNAMİZM VERİYOR: Onlar İstanbul’da, burada onlardan yanımızda olan yok, tabi İstanbul’da da hafta sonlarında gitme durumumuz olduğunda  onlarla eğlenmek, kucaklaşmak  bambaşka bir zevk bize veriyor, bir dinamizm veriyor.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Ayağı kayınca balkon kapısına çarptı, camın boğazına saplanmasıyla öldüAdana’da, evde parke zeminde ayağı kayınca balkon kapısına çarpmasıyla kırılan camların boğazına saplandığı Melik Ejder Çamur (55), hayatını kaybetti.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler