Geri Dön
Siyaset‘Filistin konusunda birlik olmalıyız’

‘Filistin konusunda birlik olmalıyız’

CHP MYK, dün Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, başkanlığında basına kapalı toplandı.

‘Filistin konusunda birlik olmalıyız’

 

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara - İsrail’in Filistin’e saldırılarının gündeme geldiği toplantıda Kılıçdaroğlu’nun, “Birlik ve beraberlik içerisinde bu konunun arkasında durulması gerekiyor. Bütün konuşmalarımızı ve duruşumuzu buna göre yapalım. Bunu bir iç siyaset malzemesi haline getirmemek lazım. Bu iç siyasetin bir konusu değil.” değerlendirmesini yaptığı ifade edildi. Kılıçdaroğlu’nun ‘mafya’ tartışmaları konusunda da, “Cumhur İttifakının üçüncü ortağı gibi… İç içe geçti. Konu sadece mafyanın açıklamaları ile ilerliyor, cumhuriyet savcıları bunu araştırmalı” dediği aktarıldı. Belediye meclis üyeleri, belediye başkanları ve il başkanlarına Filistin konusunda bir metin gönderildi ve konunun gündeme getirilmesi istendi. Metinde, “Filistin halkının haklı özgürlük, adalet, hukuk ve bağımsızlık mücadelesini savunmaya devam edeceğiz. Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin (UCM) ivedilikle harekete geçmesini talep ediyoruz. Artık İsrail’e karşı net, güçlü ve etkili bir tavır alınması şarttır” denildi.

‘Kısa film yaptılar’

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “La Casa De Papel’in Türkiye versiyonu geliyor” haberini alıntılayarak şu yorumu yaptı: “Yalnız bu ülkede o çoktan çekildi. Öyle dizi falan değil, kısa film yaptılar. Duvardan değil, arka kapıdan girdiler.”

Kısıtlama sonrası İstanbul’da trafik yoğunluğuİstanbul’da sokağa çıkma kısıtlamasının sona ermesiyle haftanın ilk iş gününde 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nde trafik yoğunluğu yaşandı. İBB'nin trafik haritasına göre yoğunluk saat 09.10'da yüzde 58 oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler