Geri Dön

FP'de Kutan tepkisi: Sert çıkış yapmayalım

FP'de Kutan tepkisi: Sert çıkış yapmayalım


Abdullah Karakuş Ankara


       FP Genel Başkan Recai Kutan'ın grup toplantısında yaptığı konuşmaya, Genelkurmay'ın ardından parti içinden de tepki geldi. Birçok milletvekili yönetime, "Kapatılma aşamasında böyle sert çıkışlar yapmayalım. Ayrıca söylediklerimizin de arkasında duralım" eleştirisi getirdi.
       FP Başkanlık Divanı önceki gün ve dün üst üste olağanüstü toplanırken, Anayasa Mahkemesi'ne savunma yapan Ankara Milletvekili Cemil Çiçek, yönetime başta Hizbullah olmak üzere kapatılma aşamasında her kafadan ayrı ses çıkmaması gerektiğini söyledi. Genelkurmay'ın açıklamasını değerlendiren Çiçek, "Davayla ilgili güzel bir hava yakalamıştık. Bu olaylar kötü oldu. Bazı önemli konularda çok iyi düşünüp açıklama yapmamız lazım. Fikir birliğinin oluşması lazım. Herkes kafasına göre konuşmamalı" dedi.
       Başkanlık Divanı'nın dünkü toplantısında da "Kapatılma aşamasında yanlış anlaşılacak açıklamalar yapmayalım. Direk bazı kurumları hedef almayalım. Yumuşak politikayla gerekli yerlerde eleştirilerimizi yapalım. Zaten anlayan anlayacağını anlar. Bu süreçte herkesi karşımıza almak bize bir şey kazandırmaz. Fikir birliğimizin de olması önemli" görüşü benimsendi.

Programını iptal etti

       Kutan, Genelkurmay'ın cevabının ardından dün sabah Türkiye Müteahhitler Birliği Genel Kurulu programını "soğuk algınlığı" nedeniyle iptal ederek Genel Genel Merkez'de kurmaylarıyla biraraya geldi.
       Bir süre önce Genel Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden bir FP'li de, Kutan'ın Genelkurmay Başkanlığı'na verdiği cevabı eleştirerek şöyle dedi:
       "Böyle titrek üslup partiye yakışmaz. Keşke Genel Başkanımız o cevabı vermeseydi. Bir defa söylediklerinin arkasında durması gerekir. Ayrıca danışma grubu da zayıf. Sincan olayı Hizbullah'la ilgiliydi. Konuşmayı hazırlayan bunu gözardı etmemeliydi."


İlk kişi o olduSağlık Bakanlığının koordinasyonu ve Türk Kızılayın yürütücülüğünde yeni tip corona virüse (Kovid-19) karşı başlatılan "immün plazma" tedavisi için ilk gönüllü plazma bağışçısı, corona virüsü yenen Dr. Kürşat Demir oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber