Geri Dön
Siyaset‘Gençlerimiz yeni destanlar yazacak’

‘Gençlerimiz yeni destanlar yazacak’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Gençlerimizin Ezineli Yahya Çavuş’un, Bigalı Mehmet Çavuş’un ve diğer kahramanlarımızın izinden giderek yeni destanlar yazacaklarına inanıyorum” dedi.

‘Gençlerimiz yeni destanlar yazacak’

ANKARA Milliyet - Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Çanakkale ziyareti sırasında Troya Müzesi’nde düzenlenen Ezineli Yahya Çavuş Belgeseli’nin galasında gençlerle bir araya geldiği programın görüntüleri paylaşıldı. 

‘Troya Anadolu’dur’

Erdoğan, Türkiye’ye kazandırdıkları en güzel ve en anlamlı kültür sanat eserlerinden biri olan Troya Müzesi’nin açılışını yapmanın kendisine nasip olduğunu belirterek, “Troya Anadolu’dur. Troya, Anadolu’da yaşamış tüm halklar gibi bizi de temsil eden bir geçmişin sembolüdür” dedi. Ezineli Yahya Çavuş Belgeseli’ni gözleri yaşlı bir şekilde izlediğini anlatan Erdoğan, filmde emeği geçenleri selamladı. Erdoğan, şöyle devam etti: “Gençlerimizin Ezineli Yahya Çavuş’un, Bigalı Mehmet Çavuş’un ve diğer kahramanlarımızın izinden giderek ülkelerinin ve milletlerinin istiklali için yeni destanlar yazacaklarına inanıyorum.”

‘Gerçeğe dönüştürdük’

Gençlerin sorularını da yanıtlayan Erdoğan, 1915 Çanakkale Köprüsü’nün tamamlanmasıyla bölgenin nasıl bir değişime uğrayacağı sorusu üzerine, denizin dalgalı olduğu dönemlerde feribot seferlerinin durduğunu hatırlattı. Erdoğan, “Bize önce adeta dalga geçmek suretiyle ‘bu hayal, bu yapılamaz’ demişlerdi ama bunların hayal dediklerini elhamdülillah biz gerçeğe dönüştürdük” ifadelerini kullandı. Erdoğan, “İnşallah 18 Mart’a bile kalmadan daha önce buranın açılışını yapacağız” diye konuştu.

‘F-35’leri de üreteceğiz’

ABD’nin, Türkiye’nin Rusya’dan aldığı S-400 Hava Savunma Sistemi’ni iade etmesini istediğini belirten Erdoğan, “Kendilerine biz şunu söyledik, biz niye iade edelim? Siz, bize verdiniz de biz almadık mı? Hem vermeyeceksin... Biz de başımızın çaresine bakacağız” dedi.

F-35 meselesinde de aynı yanlışın yapıldığını vurgulayan Erdoğan, “Biz, F-35’lerde 1 milyar 400 milyon dolar ödeme yaptık ama F-35’ler bize verilmedi. Şimdi yeni yeni bazı teklifler geliyor, bakalım ne olacak, ne derece doğru, sağlıklı bilmiyoruz. Ama bunlar bizi en sonunda ev sahibi yapacaklar. İnşallah onları da üreteceğiz” diye konuştu.

Balıkesir'de korkutan deprem! İstanbul'da da hissedildi
Devlet Bahçeli'den Sedef Kabaş'a sert tepki
Bakan Nebati'den kritik görüşme sonrası açıklama
Sedef Kabaş 'Cumhurbaşkanına hakaret' suçundan tutuklandı
Güney Kıbrıs Rum Cumhuriyeti milli sporcumuzu Türkiye'ye getirecek uçağa uçuş izni vermedi
3 gündür devam ediyor! Korkutan görüntü: 10 metre çekildi
Survivor'da tansiyon yükseldi! 2018'deki olayı hatırlatınca...
Sivas - F.Bahçe maçında inanılmaz pozisyon!
Rusya paylaştı etkisi sürüyor! Haritadan silindi
ABD'nin konuştuğu cinayet! 'Defter' katili çözdü
'İnsanı mezara hayvanı kazana koyar' Asırlardır süren korku!
19 yaşındaki asker kadın yasa boğdu! İki korkunç olay
Galatasaray, bonservisi ödemeyi kabul etti
Türkiye’nin en pahalı nöbeti! Gözü gibi bakıyor
Ozan Çolakoğlu'ndan Gülşen'e: Rahatsız olan mekana gelmez

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler