Geri Dön
SiyasetHainler temizlendikçe TSK daha güçleniyor

Hainler temizlendikçe TSK daha güçleniyor

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, “15 Temmuz 2016’dan  bugüne kadar  toplam 23 bin 364 hain, Silahlı Kuvvetlerden ihraç edildi, 1997  emekli personelin rütbeleri geri alındı, 2 bin 125 personel hakkında ise idari  süreç devam etmektedir” dedi.

Hainler temizlendikçe TSK daha güçleniyor

 

Milli Savunma Bakanlığında, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü  dolayısıyla düzenlenen törene, Akar’ın yanı sıra Genelkurmay Başkanı Orgeneral  Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Ümit Dündar, Deniz Kuvvetleri  Komutanı Oramiral Adnan Özbal ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan  Küçükakyüz, Bakan Yardımcıları, şehit yakınları ve gaziler ile askeri personel  katıldı. Akar, 15 Temmuz hain darbe girişiminin unutulmamasının, hatırlanmasının  önemine değindi.

15 Temmuz’da verilen mücadeleyi demokrasi tarihinde önemli bir milat olarak nitelendiren  Akar, hain darbe girişimini yapanlarla, bunlarla alakalı olanlarla sonuna  kadar mücadele içinde olacaklarını dile getirdi. Akar, şunları kaydetti:

“Türk Silahlı Kuvvetlerinde  FETÖ ile mücadele kapsamında yapılması gereken ne varsa yapıldı, yapılıyor. Elde  edilen yeni bilgi, belge ve verilerle bir bütün halinde mücadeleye kararlılıkla  devam ediyoruz. TSK’nın şanlı üniformasını hiçbir hainin taşımasına asla müsaade  etmedik, etmeyeceğiz. İçimizden hainler temizlendikçe TSK, çok daha güçlü  şekilde, gerçek evlatlarının kahramanlık ve fedakarlığıyla verilen bütün  görevleri eksiksiz yerine getirmiş, getirmeye devam etmektedir.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Adana'da silahlı kavgaAdana'da iki grup arasında yol ortasında çıkan silahlı kavgada Hüseyin C. boynundan ve karnından, Kazım D. ise bacağından yaralandı. Hastaneye kaldırılan yaralıların hayati tehlikelerinin bulunduğu öğrenildi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler