Geri Dön

Hakan Fidan son toplantısına katılacak

Başbakan Ahmet Davutoğlu, bugün Başbakanlık'ta çözüm süreci toplantısına başkanlık edecek. MİT Müsteşarlığı'ndan bugün saat 17:00'de geçerli olmak üzere istifa eden Hakan Fidan toplantıya müsteşar olarak son kez katılacak.

Hakan Fidan son toplantısına katılacak

Başbakan Davutoğlu'nun son olarak 29 Ocak'ta toplanan çözüm süreci toplantısına bugün saat 14:30'da başkanlık edecek. Toplantıya Başbakan Yardımcıları Ali Babacan, Bülent Arınç, Yalçın Akdoğan, Numan Kurtulmuş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, İçişleri Bakanı Efkan Ala, Milli Savunma İsmet Yılmaz, AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Mahir Ünal, Başbakanlık Müsteşarı Kemal Madenoğlu, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarı Muhammed Dervişoğlu Başbakanlık Başmüşavirleri Ali Sarıkaya ve Hatem Ete katılacak.

Fidan son kez

Çözüm süreci toplantılarının genel olarak perşembe yapılmasına karşın bu hafta salı gününe alınmasının da özel bir önemi bulunuyor. Toplantıya MİT Müsteşarlığı'ndan bugün saat 17:00 itibariyle istifa etmiş olacak olan Hakan Fidan, son kez katılacak. 14:30'da başlayacak toplantının 17:00'yi aşması halinde toplantıya katılanları Başbakan Davutoğlu belirleyeceği için Fidan toplantıya "Eski Müsteşar" sıfatıyla devam edebilecek. Ak Parti'den milletvekili olmasına kesin gözüyle bakılan Fidan'ın, 7 Haziran'daki seçimlerde Ak Parti'nin tek başına iktidar olması durumunda Dışişleri Bakanı olması beklenirken, bu göreve gelmesi halinde çözüm süreci toplantılarına bu sefer "bakan" sıfatıyla katılmaya devam edecek.

Azerbaycan Ordusu 28 Laçın'a girdiAzerbaycan Ordusu'nun ilk birlikleri, Ermeniler tarafından 28 yıldır işgal altında tutulan Laçın'a girdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber