Geri Dön

Harama bulaşanın kolunu koparırız

Ak Parti Ankara İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi’nde konuşan Davutoğlu sert konuştu. Başbakan, ‘Kim harama bulaşırsa, kardeşimiz de olsa kolunu koparmaya kararlıyız’ dedi

Harama bulaşanın kolunu koparırız

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Ankara Arena Spor Salonu’nda düzenlenen Ak Parti Ankara İl Başkanlığı 5. Olağan Kongresi’nde, partililere hitap etti. Konuşması sık sık sloganlarla kesilen Davutoğlu, 28 Ağustos’ta, yine aynı salonda yapılan Ak Parti Kongresi’ni hatırlattı.
Kongrede, yeni Türkiye’nin inşa programını ilan ettikten sonra geçen sürede gelinen noktanın muhasebesini ortaya koymak istediğini ifade eden Davutoğlu, şunları söyledi:
- KİM ADIM ATARSA: Çözüm süreci yolunda çok önemli adımlar attık. Çözüm süreci yönünde kim adım atarsa onunla birlikte tam bir merhamet ve rahmet yolunda yürümeye devam edeceğiz. Yasin Börü’nün katil zanlılarını yakaladık. Herkes bir kez daha bilsin ki bu topraklarda, vatandaşlarımızın saçının bir teline dokunan dahi hesabını verecektir.
- BİRBİRLERİNE DARBE YAPTILAR: Kılıçdaroğlu’nun ağzından, 27 Mayıs, 12 Mart darbesine karşı bir şey duydunuz mu, 28 Şubat darbesine karşı bir ses duydunuz mu, duymadınız. CHP’nin zihniyet köklerinde darbe anlayışı vardır. Baktılar ki Ak Parti döneminde Türkiye’de darbe yapmak artık mümkün değil, bu sefer, darbe kültürü devam ettiği için, gittiler Şişli Belediyesi’nde birbirlerine karşı darbe yapmaya kalkıştılar. Darbe yapmaktan iş yapmaya vakit bulamıyorlar.

‘Devirme çabası’
- KİRLİ KAMPANYA BAŞLATTILAR: Birileri perde gerisinden, Pensilvanya’dan ya da başka merkezlerden bürokrasi içerisinde örgütlenerek, emniyet, yargı veya kritik bürokraside örgütlenerek devleti yönetmeye kalkarsa hak ettiği cevabı alacak.
Bir pazar günü dosyanın içeriği bilinmeden, bunu basın özgürlüğüne müdahale olarak yansıttılar. Hemen yurtdışındaki odaklar harekete geçti. Pazar günü, tatil günü dahi AB açıklama yaptı. Bu açıklamasıyla Türkiye ve hükümetimiz hakkında kirli bir kampanya başlattılar.
Bu operasyonlarda herhangi bir şekilde, basın özgürlüğünü ilgilendiren bir konu söz konusu değildir.
- EN TEMEL ŞİARIMIZDIR: Yolsuzluklara karşı mücadele bizim en temel şiarımızdır. 17 ve 25 Aralık operasyonlarının arkasında yolsuzluklara karşı bir mücadele anlayışından çok milli idareyle iktidara gelmiş bir hükümeti devirme çabası vardır.
Kim şu veya bu gerekçeyle milli hazinemize, kaynaklarımıza yolsuzluk niyetiyle yaklaşırsa, kim herhangi bir şekilde harama bulaşırsa kardeşimiz de olsa onun kolunu koparmaya kararlıyız.
Yolsuzluk iddiaları üzerinden yalan yanlış ithamlarla ve birtakım komplolarla milli iradeye karşı kim harekete geçerse onu da durdurmaya aynı şekilde kararlıyız.
Daha sonra Bolu’ya giderek konuşma yapan Davutoğlu aşçılarıyla ünlü Bolu’da CHP’ye göndermede bulundu. Davutoğlu partisinin 12 yılda lezzetli bir yemek ortaya çıkardığını belirterek, “CHP’de malzeme zayıf, aşçı yok, aşçı yamağı bile yok” dedi.

‘Ne tür ittifak yaptıysanız çıkın açıklayın’

Başbakan Davutoğlu’nun hedefinde CHP ve Kılıçdaroğlu da vardı. Davutoğlu, “Bir CHP milletvekili dedi ki ‘30 Mart’ta paralelcilerle işbirliği yapmakla büyük hata yaptık’. İşte fotoğraf, işte vesika. Kendi içinizden bu ses çıkıyor Kılıçdaroğlu. Ne tür ittifak yaptıysanız çıkın açıklayın. Kimle omuz omuza durduysanız, kimlerle vesayet planı yaptıysanız çıkın açıklayın” dedi.

ABD’de fanatik Yahudiler düğünde Covid-19 önlemlerini hiçe saydıABD’nin New York kentinde binlerce fanatik Yahudi’nin yaklaşık 2 hafta önce gizli bir düğün yaptığı ve korona virüs önlemlerini hiçe saydığı ortaya çıktı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber