Geri Dön

‘HDK üzerinden HDP’ye davaların yolu açılıyor’

Büyük çoğunluğu HDP’de de yer alan siyasi parti, demokratik kitle örgütü, platform ve dergi çevrelerinin oluşturduğu Halkların Demokratik Kongresi’ne (HDK) “terör örgütü” olduğu iddiasıyla açılan davaya HDK Eş Sözcüleri Sebahat Tuncel ve Ertuğrul Kürkçü tepki gösterdi.


İddianamede, savcılığın HDK’nın etkinliklerde yer alan HDK Ankara yöneticilerinden Şükran Doğan, Yasemin Öztürk ve Ali Özkan’ın “terör örgütü” üyeliğinden cezalandırılmasını öngördüğü anlatıldı.
Tuncel ve Kürkçü’nün yaptıkları ortak açıklamada şu ifadelere yer verildi: “HDP, HDK’nin içinden doğmuştur. Bu bir ‘pilot dava’ kurma teşebbüsüdür. Bu yöntemi çok iyi tanıyoruz. Böylece umulmaktadır ki HDP ile HDK bileşenlerini de içine alan torba davaların yolu açılacaktır.”

Genç kızın Paris'ten gelip girdiği burun ameliyatı sonrası öldüğü iddiasıParis'ten gelip İstanbul'da özel bir hastanede girdiği burun ameliyatında anestezi sırasında fenalaşan genç kızın, 40 gün yoğun bakımda tedavi gördükten sonra hayatını kaybettiği iddia edildi. Genç kızın ailesi, durumdan sorumlu tuttukları hastaneden şikâyetçi oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber