Geri Dön

‘Huzuru bozanlara destek vermeyin’

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, Diyarbakır’da çeşitli temaslarda bulundu. Bakan Arslan, beraberindeki AK Parti milletvekilleri Galip Ensarioğlu ve Ebubekir Bal ile  Diyarbakır Havalimanı kavşağında yürütülen çalışmalarla ilgili de incelemelerde bulundu.

‘Huzuru bozanlara  destek vermeyin’

Bakan Arslan, burada gazetecilere yaptığı açıklamada, kentte bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Bakanlık olarak ilde birçok çalışma yürüttüklerini, şu anda fiilen devam eden 10 projelerinin olduğunu ifade eden Arslan, “Bunların yaklaşık bedeli 2 milyar lira ve bunun 800 milyonluk kısmını şu ana kadar harcamış durumdayız. Kalan bölümünü de bu yıl, önümüzdeki yıl ve 2019’da bitecek projelerimiz kapsamında inşallah harcamış olacağız.” diye konuştu.

Bin yıldır bu coğrafyada birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde yaşandığına işaret eden Arslan, bunu çekemeyenlerin, buradan kaynaklı ülkeyi zayıf düşürmek isteyenlerin birliğe, beraberliğe halel getirmek için boş durmadığını vurguladı.

Ortak mücadele

Arslan, “Terör, dünyanın neresinde olursa olsun mücadele edilmesi gereken bir olgu. O nedenle Almanya başta olmak üzere bütün ülkelerden istirhamımız, mücadeleyi ortak vermemiz lazım. Lütfen huzurumuzu bozacak eylemlerin içinde bulunmayın. Lütfen terör örgütlerini destekleyerek, bu bölgenin huzurunu kaçıracak eylemlere destek vermeyin. Suriye’de karışıklık çıkarmak isteyen, Türkiye’nin huzurunu bozmak isteyenlere destek verip, lütfen o insanları daha fazla mağdur etmeyin” dedi.

İstanbul'da sosyal mesafesiz yolculuk... 14 kişilik minibüse 30 kişi bindiKoronavirüs salgını sürecinde toplu taşımada yüzde 50 yolcu taşıma kuralı önceki gün kaldırılarak araçların koltuk sayısı kadar yolcu taşıyabileceği açıklandı. Ancak Esenyurt’ta 14 yerine 30 yolcu taşıyan minibüs sürücüsüne polis tarafından 104 lira para cezası yazıldı. Minibüs sürücüsü, “Mecburen yolcuları aldım” derken iç içe sosyal mesafesiz yolculuk dikkat çekti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber