Geri Dön
Siyaset'İçişleri Bakanı yalnız değildir'

'İçişleri Bakanı yalnız değildir'

Türkiye’ye karşı bir oyun tezgahlandığını ileri süren Bahçeli, “İkazen diyorum ki, hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı’nın boynuna tasma geçiremeyecek, buna kimsenin gücü yetmeyecektir” dedi...

'İçişleri Bakanı yalnız değildir'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli partisin dünkü grup konuşmasında organize suç örgütü elebaşı Sedat Peker’in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya yönelik sözlerine sert çıktı. Soylu ve iktidara yönelik destek açıklamalarında bulunan Bahçeli, Türkiye’ye karşı büyük, kirli ve çok aktörlü bir oyun oynandığını vurguladı. Bahçeli özetle şunları söyledi:

- HEDEF TÜRKİYEMİZ: Herkesi uyarıyorum, hedef Türkiye’mizdir, milli birlik ve huzur ortamımızdır. Sinerjisini ve sistemsel enerjisini Türk ve Türkiye düşmanlığından alan bir tezgah kurulmuştur. Amaç, Türkiye’nin uluslararası camiada itibarını lekelemektir, mukavemetini kırarak her türlü müdahaleye açık hale getirmektir.

- TASMA GEÇİREMEYECEKLER: İkazen diyorum ki, hiç kimse Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı’nın boynuna tasma geçiremeyecek, buna da hiçbir alçağın gücü ve nefesi yetmeyecektir. Yine hiç kimse TSK’nin onurlu komuta heyetine çamur atamayacaktır. Terörle mücadelede destan yazan bir hükümetin, kahraman TSK’nin ve İçişleri Bakanı’nın yalnız olmadığını özellikle ve önemle ifade ediyorum. Konu, devlet-i ebed müddet irademizin korunmasıdır. Konu, devletimizin saygınlığı ve üzerinde titrediğimiz bekasıdır. Herkes ağzından çıkanlara dikkat etmekle mükelleftir. Türkiye’nin gündemi video kayıtlarıyla rehin alınamaz, sosyal medya iftiralarıyla ele geçirilemez.

- ÜÇ MAYMUNU OYNAMAK DESTEKTİR: TBMM Başkanlığı görevini üstlenmiş, ilaveten Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı unvanını taşıyan Sayın Binali Yıldırım’ı evladıyla birlikte töhmet altında bırakmak, uyuşturucu ticaretiyle ilişkilendirmek tek kelimeyle müfteriliktir. Bu meselede tarafsız kalmak, köhne köhne tribünde oturup üç maymunu oynamak Türkiye’ye kast etmek için kullanılan ve kiralanan çevrelere destek vermektir.

- SEÇİME ZORLUYORLAR: (ABD Başkanı) Biden lobisinin zehir ve zillet saçan niyetleri ne yaparsa yapsın billahi Türkiye Cumhuriyeti’ni düşüremeyecektir. Biden’in muhalefeti pışpışlayıp cumhuriyeti ve Cumhur İttifakı’nı hedef alması sonu hüsran olacak bir maceraya atılmaktır. Türkiye’yi siyasi, hukuki ve toplumsal alanlarda taşeronlar vasıtasıyla düğümleyip seçime veya başka arayışlara zorlamak demokrasi ve milli irade düşmanlığının kesif bir yansımasıdır.

- HAYDİ ER MEYDANINA: Arka arkaya ortaya çıkan, birbiriyle bağ ve bağlantısı kesin olan olaylar manzumesinin kaynağında Türkiye’yi çökertme hesapları yatmaktadır. Varsa kendine güvenen çıksın karşımıza, varsa yüreği yeten haydi buyursun er meydanına. Devletimizin çatısını uçurmak için gizli saklı plan yapanların bu cüretkarlıklarını burunlarından fitil fitil getireceğiz. Gün bugündür. Devletimizin arkasındayız. Sokak çetelerinin, terör örgütlerinin, yedi düvelin karşısındayız.

- AYAKLARIMIZ ALTINDA ÇİĞNERİZ: Avrupa Parlamentosu Genel Kurulu’nda kabul edilen 2019-2020 Türkiye Raporu’nda, AB ve üye ülkelere Ülkücü Hareketi terör örgütleri listesine ekleme ihtimalini araştırma, dernekleri yasaklama ve faaliyetlerini yakından izleme çağrısı ayaklarımızın altında çiğnenmeye müstahaktır. Milliyetçi-Ülkücü Hareket’i terörle bağdaştırma hazırlığı cinnet hali olduğu kadar tarih ve medeniyet cinayetidir. Rapor bir Haçlı organizasyonudur ve bizim nezdimizde yok hükmündedir.

 

‘ERDOĞAN’I DEVİRMEYE İZİN VERİLMEYECEK’

- CHP, ÜST FİGÜRAN: CHP, bu pis senaryonun alt yüklenicisi, üst figüranıdır. Altı ay içinde başka bir Türkiye’nin görüleceğini söyleyen Kılıçdaroğlu kaosun bekçisi, krizin çeşnicisi konumundadır. HDP derseniz Türkiye’nin kalbine hançer sokmak için tetikte bekleyen fitnedir.

- AKŞENER’E SERT TEPKİ: Asıl bizi düşündüren İP’in başkanı tarafından üstlenen provokatörlük rolüdür. Sayın Cumhurbaşkanı’nı katil Netenyahu’ya benzeten ve Siyonizme gülücükler saçan bu şahsın, birkaç gün sonra Rize’yi, MHP’li belediyeler yönetimindeki ilçeleri İkizdere ve Çayeli’yi ziyaret ederek müessif olaylara sebebiyet vermesi, nasıl bir oyunun sahnelenmeye çalışıldığını göstermektedir.

- ÇUKUR SİYASETİ: “Her nifak ve dedikoduya can havliyle sarılan CHP yönetiminin siyaseti, çukur siyasetidir. CHP, Türkiye üzerinde emelleri olan küresel emperyalizmin kanlı limanına yanaşıp tahkimat yapacak kadar Türkiye muhalifidir. İP, bu limana çoktan varmış, demir atacak iskele aramaya başlamıştır. Milletin hür iradesiyle ve tertemiz oylarıyla seçilmiş Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı devirmek, Türkiye’yi deforme etmek için faal halde olanlara alimallah, bedeli ne kadar ağır olsa bile izin verilmeyecektir.”

Soylu’dan teşekkür

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Bahçeli’ye kendisine yönelik sözleri için teşekkür etti. Soylu, “Devlet-i Ebed Müddet anlayışının Cumhur İttifakı’nda vücut bulan ruhunu, güçlü iradesiyle bir kez daha ortaya koyan Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’ye, Türkiye’ye operasyon çekmek isteyenlere karşı bugünkü tarihi hatırlatması için müteşekkiriz” ifadelerini kullandı.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Aşı yaptırmadı, bebeği kuvöze kendi yoğun bakıma alındıAdana’da 8 aylık hamileyken koronavirüse yakalanıp erken doğum yapan ve yoğun bakımda tedavi gören Gülpembe Ünlü (30), en büyük pişmanlığının aşı yaptırmamak olduğunu söyledi. Bebeğini hiç görmediğini belirten Ünlü, "Hamileliğimde aşı olmaya tereddüt ettim. Bunun sonucunda hem çocuğum hem ben hayati risk yaşadık" dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler