Geri Dön
Siyasetİhsan Özkes'ten 'Saray' ve 'Hz Muhammed' itirafı

İhsan Özkes'ten 'Saray' ve 'Hz Muhammed' itirafı

'Hz Muhammed yaşasaydı Saray'a giderdi' sözleriyle gündemd yaratan İhsan Özkes'ten itiraf gibi açıklama: İlk söylediğimde yanlış yapmıştım, ikinci yaptığımda da yanlış yaptım!

İhsan Özkes'ten 'Saray' ve 'Hz Muhammed' itirafı

CHP'den istifa eden bağımsız milletvekili İhsan Özkes, dün akşam bir televizyon kanalında katıldığı programda 'Hz Muhammed yaşasaydı Saray'a giderdi.' çıkışına ilişkin itiraf gibi bir açıklamaya imza attı.

'Tayyip Erdoğan düşmanlığının alt yapısını kurarken, onun dini referansını da motive eden kişi bendim' diyen Özkes,"Hz. Muhammed yaşasaydı Saray'a gitmezdi derken şakşakladılar. Aynı Özkes, yanlışı görüp bir adım atınca ondan kötüsü yok dediler. Demezler mi insanlara, yahu bu adam bir yıl önce Hz. Muhammed'i o olayda söylerken, sizin hiç mi zerre kadar Hz. Muhammed sevginiz yoktu? Asıl o anda ilk söylediğimde yanlış yapmıştım, ikinci yaptığımda da yanlış yaptım." diyerek Cumhurbaşkanlığı Sarayı'na ilişkin çelişkili olmakla eleştirilen açıklamalarının her ikisinin de hatalı olduğunu belirtti.

"BU BİR İTİRAF"

"Tayyip Erdoğan düşmanlığını kuranlar, yapanlar, Tayyip Erdoğan'a ve Saray'a, külliyeye karşı bu düşmanlığın alt yapısını kurarken onun dini referansını da motive eden kişi bendim. Bu bir itiraf." diyen Özkes, "Ben içimdekini söylüyorum. O günkü tarihle, "Bugün Hz. Muhammed yaşasaydı Saray'a gitmezdi. Çünkü orada israf var. İsraf haramdır" diyorum, bunu dedim. Bunu derken o gün bana, bugün peygamber sevdalısı gözükenler bana o gün demediler ki bir dakika ya Özkes, sayın vekil sen neden siyasete Hz. Muhammed'i karıştırıyorsun demediler. Ne yaptılar bana, şakşakladılar o gün. O gün methediyorlardı, bugün bana hücum eden gazetelerin köşe yazarları varsa da İhsan Özkes, yoksa da İhsan Özkes diyorlardı." diyerek veryansın etti.

İşte Özkes'in o açıklamaları:

(...) Aynı İhsan Özkes, gerçekleri görüp, yanlışı görüp, felaketi görüp, gidişatın vahimliğini görüp, uyanıp millet adına memleket adına bir adım atınca İhsan Özkes'ten kötüsü yok dediler. Şimdi ben 30 Ağustos Zafer Bayramı münasebetiyle verilen resepsiyona katıldım, oradan ayrılırken bir tweet attım.

"BİR BAKTIM Kİ KIYAMET KOPMUŞ..."

Aradan yarım saat geçmedi, evime geldim. Bir baktım ki kıyamet kopmuş. Herkes, o çevreler, çeşitli internet gazeteleri başlık atmışlar benim o konuşmamı. Video dönüyor, bana tweetler geliyor. Onları koymuşlar, sen böyle söylemiştin, nasıl gidersin oraya, yıkılıyor. Bunun üzerine ben o günkü yaptığım yanlışı, ikinci bir yanlışla yani yanlışa yanlış cevap vererek, dedim ki bugün Hz. Muhammed yaşasaydı, gittim gördüm, namaz kıldım, israf yoktu, sünnete uygun emareler var diye yazdım. Bunun üzerine hurra sen nasıl Hz. Muhammed'i efendim bu işe alet edersin... Hz. Muhammed'i kullanırsın, yıkılıyor.

"DEMEZLER Mİ İNSANA..."

Demezler mi insanlara, yahu bu adam bir yıl önce Hz. Muhammed'i o olayda söylerken, sizin hiç mi zerre kadar Hz. Muhammed sevginiz yoktu? Asıl o anda ilk söylediğimde yanlış yapmıştım, ikinci yaptığımda da yanlış yaptım."

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
"Efsunlanmış gibi ne dedilerse yaptım" Servet hayali yalnız bıraktıIsparta'da, yaklaşık 3 yıl önce, 'Seni 45 milyon liralık servete ortak edeceğiz' diyen dolandırıcılara 89 bin 925 lira kaptırınca 50 yıllık eşi Dudu Duvar'ın (65) küsüp 3 yıldır konuşmadığı Mehmet Duvar (71), iki hafta önce de 'Sizi dolandıranların izini sürüyoruz' yalanına inanıp krediyle çektiği 15 bin lirayı da dolandırıcılara gönderdi. 3 yıldır aynı binanın ayrı katlarında yaşayan Duvar çiftinin 4 çocuğu da tedbiren, babalarının 3'üncü kez kandırılmaması için cep telefonu ile otomobilinin anahtarını aldı. Mehmet Duvar, yaptığı açıklamada, yaşadığı şoktan hala kurtulamadığını, ikinci defa dolandırıldığını için üzgün olduğunu anlattı. Duvar, "Efsunlanmış gibi ne dedilerse yaptım" diye konuştu.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler