Geri Dön
Siyaset‘İktidarın tavrı endişelendiriyor’

‘İktidarın tavrı endişelendiriyor’

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, “Sosyal medyada iftira, hakaret, ahlaksızlık ve trol yapıların önüne geçilmesi gerekir. Buna hiçbir zaman itirazımız olmadı. Ama iktidarın önceki uygulama ve tavrı bizi endişeye sevk ediyor” dedi.

‘İktidarın tavrı endişelendiriyor’

Karamollaoğlu, partisinin genel merkezinde düzenlendiği basın toplantısında, sosyal medyaya ilişkin düzenlemeyi değerlendirdi. Bu alanda bir düzenlemeye ihtiyaç olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, “Elbet sosyal medyada iftira, hakaret, ahlaksızlık ve trol yapıların önüne geçilmesi gerekir. Buna hiçbir zaman itirazımız olmadı. Bunları önlemek için yasal alt yapı da çok önemli. Ama iktidarın önceki uygulama ve tavrı bizi ister istemez endişeye sevk ediyor. Kişi hak ve hürriyetlerini, düşünme, ifade özgürlüğünü kısıtlamaya yönelik adımları bundan dolayı kabullenmemiz mümkün değil” diye konuştu.

Çin’in zulmü

Karamollaoğlu, son dönemde de Çin’in Sincan Uygur Özerk Bölgesi’nde yaşayan Uygur Türklerine yaptığının “zulüm” olduğunu vurguladı. Bu zulmü kabul etmenin mümkün olmadığını vurgulayan Karamollaoğlu, burada tam bir soykırıma gidildiğini ifade ederek, Türkiye’den buna karşı hiçbir tepki gösterilmediğini öne sürdü. 

Muğla'da nesli tükenmekte olan Karakulak araç çarpması sonucu öldüMuğla'nın Seydikemer ilçesinde, Türkiye'de sayısı çok az olan ve nesli tükenme tehlikesinde olan 'Karakulak' (Caracal caracal) adıyla bilinen yabani kedi türü, çiftçi Yusuf Siper (30) tarafından ölü bulundu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler