Geri Dön
Siyasetİşgal bitti, imar tam gaz sürüyor

İşgal bitti, imar tam gaz sürüyor

Azerbaycan’ın işgalden kurtardığı topraklarda inşa ettiği ilk havalimanı olan Füzuli Uluslararası Havalimanı dün Cumhurbaşkanları Recep Tayyip Erdoğan ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in katıldığı törenle hizmete girdi.

İşgal bitti, imar tam gaz sürüyor

Temeli 14 Ocak 2021’de atılan Füzuli Havalimanı’nın yapımında Türk şirketleri de görev üstlendi. Uluslararası standartlara uygun olarak 8 ayda uçakları kabul edecek hale gelen havalimanına ilk test uçuşu 22 Ağustos’ta gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan dün Aliyev’in davetine icabetle Füzuli’ye geldi.

Erdoğan’ın bulunduğu uçak, Azerbaycan’ın işgalden kurtardığı topraklarda inşa ettiği ilk havalimanı olan Füzuli Uluslararası Havalimanı’na iniş yaptı. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından karşılanan Erdoğan, Füzuli Uluslararası Havalimanı’nın açılış kurdelesini birlikte kesti. Erdoğan ve Aliyev, daha sonra havalimanı binasını gezip, yetkililerden bilgi aldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın da Azerbaycan’a geldi. Erdoğan ve Aliyev ardından Ahmetbeyli-Füzuli-Şuşa ve Ahmetbeyli-Horadiz-Mincivan-Ağbend karayolu inşaatı ile Zengilan Akıllı Tarım Kampüsü’nün temel atma törenine katıldı. Daha sonra Ağalı köyüne gelen Erdoğan için resmi karşılama töreni düzenlendi.

İşgal bitti, imar tam gaz sürüyor

Karabağ Zaferi sergisini gezdiler

Erdoğan ve Aliyev, program kapsamında Zengilan iline geçerek Türk ve Azerbaycanlı yatırımcılar tarafından hayata geçirilen Dost Agropark Akıllı Tarım Kampüsü’nde incelemelerde bulundu. Karabağ savaşı şehitleri anısına yapılacak anıt alanına geçen cumhurbaşkanları, 29 Zengilanlı şehidin anısına 29 servi ağacının yanı sıra diğer şehitler için de ağaç dikti. Cumhurbaşkanları, Anadolu Ajansı’nın Karabağ savaşını yansıtan fotoğraflardan oluşan, Dost Agropark’taki “Karabağ Zaferi” sergisini de gezdi.

103 emekli amirale 12'şer yıl hapis istemi
Erdoğan’ın mitingine bombalı saldırı girişiminde çarpıcı tespit! Benzerlik var
Asgari ücrette kritik gün yarın! Canlı yayında rakam verdi
8 aylık hamile kadına iğrenç taciz! Adım adım takip etti
Satmak için sıraya girdiler ama... 'Gerçeği böyle anlaşılır'
Ölümden dönen alkollü sürücü: Çekin de meşhur olalım
Fotoğraf olay oldu! Başbakan sabaha karşı 4'te böyle görüntülendi...
Danilo Zanna-Tuğçe Demirbilek ayrılığında '500 bin euro' krizi!
Galatasaray ile anlaştığı için oynamıyor!
Türkiye sayılı ülkeler arasına girdi! Fiyatına paha biçilemiyor
Defne Samyeli havuzda, kızları Altın Kelebek'te
MHP'den seçim anketi çıkışı! Ters köşeye yatıracak
ABD askerleri Türkiye'ye 5 km mesafede!
Yunan medyası kendinden geçti! ABD'den şoke eden adım
Çekiliş Salı Akşamı 21:30’da!