Geri Dön

İstanbul’da 8 partinin milletvekili adayları

İstanbul’da 8 partinin milletvekili adayları


İSTANBUL 1. BÖLGE
1. Recep Tayyip Erdoğan
2. İrfan Gündüz
3. Tayyar Altıkulaç
4. Mustafa Ataş
5. Mehmet Beyazıt Denizolgun
6. Binali Yıldırım
7. Nusret Bayraktar
8. Gülseren Topuz
9. Ali İdiş
10.Hüseyin Besli
11.Mehmet Sekmez
12.Emin Şirin
13.Gülsoy Eroy
14.Muharrem Karslı
15.Mihrimah Belma Satır
16.Rıfat Besçeli
17.Fatih Recep Saraçoğlu
18.Fahir Cengiz Kalyoncu
19. Ömer Özkartal
20.Abdullah İmamoğlu
21.Sayit Bağbars
22.Fahret Çubukçuoğlu
23.Mehmet Kuğu
24.Süleyman Dilmaç

İSTANBUL 2. BÖLGE
1. Mehmet Ali Şahin
2. Murat Başeskioğlu
3. Hüseyin Kansu
4. Mustafa Baş
5. Hayati Yazıcı
6. Burhan Kuzu
7. Ekrem Erdem
8. İbrahim Reyhan Özal
9. Egemen Bağış
10.Zeynep Armağan Uslu
11.Alaattin Büyükaya
12.Recep Koral
13.Nimet Çubukçu
14.Yaşar Karayel
15.Yusuf Tülün
16.Ahmet Misbah Demircan
17.Canan Kalsın
18.Selim Dursun
19.Nilgün Cabuoğlu
20.Sinan Ergün
21.Ahmet Müfit Cengiz

İSTANBUL 3. BÖLGE
1. Abdulkadir Aksu
2. Ali Coşkun
3. Nevzat Yalçıntaş
4. Azmi Ateş
5. İdris Naim Şahin
6. Lokman Ayva
7. Nazım Ekren
8. Güldal Akşit
9. Cengiz Kaptanoğlu
10.İnci Gülser Özdemir
11.Yahya baş
12.Ünal Kaçır
13.Mehmet Mustafa Açıkalın
14.Halide İncekara
15.Göksal Küçükali
16.İlhan Albayrak
17.Tamer Özyiğitoğlu
18.Turan Kıratlı
19.Hakkı Ahmet beyoğlu
20.Hamdi Irmak
21.Ayhan Bölükbaşı
22.Mehmet Doğan Kubat
23.Ahmet Aydın
24.Akif Memiş
25.Mustafa Paşaoğlu

İSTANBUL 1. BÖLGE
1. Ediz Hun
2. Sühan Özkan
3. Mehmet Cahit Kavak
4. Berna Türkili
5. Mahmut Ekşi
6. Erdoğan Nezih Özgür
7. Hüma Kaplan
8. Taner Çağatay
9. Sibel Yelman
10. Sabiha Çolak
11. Mehmet Oğuz
12. Orhan Arıkan
13. Gülşen Musluoğlu
14. Zeynep Akçiçek
15. Sezgin Fırat
16. Vezir Çubukçu
17. Rıza İmamoğlu
18. Mehmet Turan Çuhadar
19. Erdoğan Demirbağ
20. Mustafa Korkmaz
21. Şevket Tırtıl
22 - 24 (Aday bildirilmedi)

İSTANBUL 2. BÖLGE
1. Ahmet Özal
2. Yılmaz Karakoyunlu
3. Nesrin Nas
4. Emre Kocaoğlu
5. Rıfat Şenkardeş
6. Osman Dinç
7. Köksal Aykutoğlu
8. Osman Biberoğlu
9. Ali Çakıroğlu
10. Cengiz Cup
11. Mehmet Kardeş
12. Ahmet Yüzbaşıoğlu
13. Mukime Boncukçu
14. Fuat -
15. Cevat Bahar
16. Musa Salim Çelik
17 - 21 (Aday bildirilmedi)

İSTANBUL 3. BÖLGE

1. Ali Talip Özdemir
2. Ahat Andican
3. Ahmet Mete Işıkara
4. Şamil Ayrım
5. Pınar Türenç
6. İbrahim Taşkın
7. Sadettin Batu
8. Şahin Metin
9. Zehra Nesrin Gelberi
10. Berrin Tezgen
11. Azmi Zafer
12. Şermin Cihanoğlu
13. Erdoğan Kaya
14. Fatma Zehra Yiğit
15. Ekber Alkan
16. Ferah Güngör
17. İlyas Yıldırım
18. Esen Ceylan Uzer
19. Sanem Batmaz
20. Aytuğ Barbu
21. Saniye Ceylan
22. Nakiye Kavas
23. Kezban Kızılırmak
24. Mustafa Kısacık
25. (Aday bildirilmedi)


İSTANBUL 1. BÖLGE
1. Kemal Derviş
2. Ömer Zülfü Livanelioğlu
3. Algan Hacaloğlu
4. Güldal Okuducu
5. Ali Topuz
6. Hasan Aydın
7. Ali Rıza Gülçiçek
8. Ali Kemal Kumkumoğlu
9. Berhan Şimşek
10. Ahmet Sırrı Özbek
11. Gökhan Çırnaz
12. Mehmet Bölük
13. Gül Zeynep Göğüş
14. Funda Acar
15. Ali Cihat Işık
16. Zuhal Özen
17. Haydar Karakuş
18. Nurettin Sarıbal
19. Ümit Silan
20. Mehmet Sedat Koruklu
21. Alev Baymur Özcan
22. Ruhi Engin Özmen
23. Haydar Eren
24. Mustafa Karaoğlu

İSTANBUL 2. BÖLGE

1. Mehmet Sevigen
2. Bülent Hasan Tanla
3. Kemal Kılıçdaroğlu
4. Memduh Hacıoğlu
5. Ersin Arıoğlu
6. Bihlun Tanaylıgil
7. Hasan Fehmi Güneş
8. Onur Öymen
9. Zahit Gürdal
10. F. Nur Ger
11. Tuğrul Erkin
12. Erman Kunter
13. Kemal Özden
14. Erol Abik
15. Mehmet Erusta
16. Mehmet Durakoğlu
17. Kamil Ergin
18. Engin Baba
19. Birol Durhan
20. Tefik Kamuran Sözmen
21. İhsan Maçin

İSTANBUL 3. BÖLGE

1. Yaşar Nuri Öztürk
2. Şükrü Mustafa Elekdağ
3. Mehmet Ali Özpolat
4. Birgen Keleş
5. Ahmet Gülyüz Ketenci
6. Zeynep Damla Gürel
7. İsmet Atalay
8. Halil Akyüz
9. Sıdıka Aydoğan
10. Fahri Vatansever
11. Şahin Çağlar
12. Selami Özdemir
13. Ayda Özlü Çevik
14. A. Ceyhun Yağlıcıoğlu
15. Orhan Utan
16. Ali Kaya
17. Kasım Kolcuoğlu
18. Seydali Güneş
19. Şahin Özdemir
20. Hikmet Çelik
21. Asim Yazıcı
22. Celal Gül
23. İsrafil Süslü
24. Erhan Hozan
25. Feramuz Öztürk


İSTANBUL 1. BÖLGE
1. Mustafa Bülent Ecevit
2. İbrahim Nami Çağan
3. Ahmet Tan
4. Süleyman Yağız
5. Sulhiye Serbest
6. Hadimi Soydal Sılay
7. Gözde Turan
8. Celil Çelik
9. Tuncay Aktaş
10.Yücel Erdener
11.Ali Fuat Kalfaoğlu
12.Osman Güner
13.Ülkü Koçar
14.Kemal Gündoğdu
15.Çiydem Yakut
16.Nurallah Tandaç Güneş
17.Aydan Tüzün
18.Mehmet Mustafa Görgünel
19.Murat Hubay
20.Tuncay Akça
21.Hakkı Çarpa
22.Merih Çalık
23.Haydar Kokmaz
24.Hüseyin Cahit Kesemen

İSTANBUL 2. BÖLGE

1. Ziya Aktaş
2. Osman Kılıç
3. Hüseyin Mert
4. Ahmet Güzel
5. Hayri Bakıcı
6. Mehmet Atilla Özdemiroğlu
7. Ahmet Hikmet Altınkaynak
8. İsmail Ortakçıer
9. Yıldız Taşçı
10.Oğuz Tolga
11.Zabit Demir
12.Didim Ekşiler
13.İsmail Hakkı Seven
14.Erden Emanet
15.Hikmet Kabuk
16.Ahsen Merze
17.Cenk Özeker
18.Nihat Bulut
19.Üstün Tahmaz
20.Fevzi Ömür
21.Hayri Yaman

İSTANBUL 3. BÖLGE

1. Erdoğan Toprak
2. Masum Türker
3. Necdet Saruhan
4. Recai Birgün
5. Zekeriya Temizel
6. Fadlı Ağaoğlu
7. Handan İlağa
8. Hikmet Çıplak
9. Hüseyin Kıran
10.Mikail Yağcı
11.Hasan Fehmi Yavuzalp
12.Feridun Özdıngiş
13.Hasan Karaoğlu
14.Yalçın Avcı
15.Sebahattin Yılmaz
16.Hüseyin İncesu
17.Halim Bölükbaşı
18.Nihat Oral
19.Mahmut Sağsöz
20.Selim Ergin
21.Seyit Mehmet Şirin
22.Sabri Avcı
23.Cem Arıca
24.Oktay Şahin
25.Fatma Oya Ulum


İSTANBUL 1. BÖLGE
1. Mehmet Okan Oğuz
2. Ümran Akkan
3. Sinan Ülgen
4. Metin Şentürk
5. Cafer Dere
6. Adnan Odabaş
7. Ersin Öden
8. Güler Bengüer
9. Feza Gülfidan
10.Süleyman Kara
11.Hayati Yılmaz
12.Gönül Gürsoy
13.Maşuk Naz
14.Feray Destegül
15.Erol Altunoğlu
16.Mehmet Ayan
17.Önder Günay
18.Bilal Gündoğdu
19.Zeki Kayhan
20.Hasan Yılmaz
21.Muzaffer Akgün
22.M. Ali Aydemir
23.Şadan Köse
24.Yüksel Türkoğlu

İSTANBUL 2. BÖLGE

1. Yıldırım Akbulut
2. Sıddık Ensari
3. Süleyman Soylu
4. Atay Şevkadlioğlu
5. Hakan Aksu
6. Bayram Akgül
7. Kadir Kartal
8. Selatin Erihan
9. Recep Duran
10.Feridun Özer
11.Süreyya Özyurtkan
12.Nursan Ünal
13.Ayhan Ertin
14.Sabri Yavaş
15.Osman Yılmaz
16.Cahit Bölükbaşı
17.Salih Gürkanpalas
18.Biriçim Küçük
19.Mahfuz Yetüt
20.Fatma Nurgünur
21.Aydın Ağaoğlu

İSTANBUL 3. BÖLGE

1. Hasan Ufuk Söylemez
2. Oğuz Tezmen
3. Reha Çamuroğlu
4. İskender Oflaz
5. Cemil Kaya
6. Mustafa Ergun Eyüpoğlu
7. Hakan Sarı
8. Azmi Karamahmutoğlu
9. Remzi Şen
10.Orhan Kivelioğlu Aksoy
11.Abidin Gözen
12.Burhan Er
13.Neşet Koçyiğit
14.Pınar Nilgün Kutsal
15.Süheyla Öztekin
16.Ruhi Bayazıt
17.Süleyman Karakoç
18.Bekir Yetkin
19.Hüseyin Yavuz Tunç
20.Halil İbrahim Kökçü
21.Ender Balaban
22.Hacı Salih Babayiğit
23.Mahmut Nedim Akkurt
24.Ahmet Umut Hacıfevzioğlu
25. (Aday bildirmedi)


İSTANBUL 1. BÖLGE
1. Mithat Melen
2. Ahmet Vefik Alp
3. Mustafa Verkaya
4. Bozkurt Yaşar Öztürk
5. Namık Kemal Kurt
6. Mehmet Bülent Karataş
7. Mustafa Can
8. İdris Kurtuluş
9. Fuat Çakıroğlu
10.Ali Sukas
11.Mehmet Nuri Kuriş
12.Mehmet Öncü
13.Nadir Altındal
14.İbrahim Uçar
15.Sema Kılıç
16.Abdulhalim Şahinoğlu
17.Erol Altaca
18.Muzaffer Yıldız
19.Firdes Yüksel
20.İsa Bora
21.Cengiz Gökçe
22.Fikret Aydın
23.Hasan Şükrü Perek
24.Pınar Ergenekon

İSTANBUL 2. BÖLGE

1. Murat Sökmenoğlu
2. Ümit Şafak
3. Ahmet Çolak
4. Nazif Okumuş
5. Onurhan Homriş
6. İlyas Kumbasar
7. Vahdettin Özcan
8. Hasan Hüseyin Ceylan
9. Mehmet Alp
10.Erdinç Balcı
11.Ali Çanak
12.Sabri Sümer
13.Arif Köroğlu
14.Mehmet Hadi Özerdem
15.Cihangir Fadıl Ünal
16.Turgut Albaş
17.Hasan Algaç
18.Hasan Küçük
19.Nihat Ercan
20.Ertuğrul Erden
21.Dursun Abanik

İSTANBUL 3. BÖLGE

1. Esat Öz
2. Mehmet Pak
3. Ercüment Konukman
4. Mehmet Gül
5. Nursafa Pandar
6. Avni Karamustafa
7. Erdoğan Aslıyüce
8. Fahrettin Taşkın
9. Selami Kuran
10.Fazıl Özen
11.Habib Sadık Kızılöz
12.Hasan Oktay
13.İhsan Karagöz
14.Mehmet Yetiş
15.Kamil Elverdi
16.Nihat Kaya
17.Mahmut Kıyak
18.Mustafa Günaydın
19.Talip Ünvermiş
20.Mustafa Sucuoğlu
21.Nurettin Satkın
22.Selma Gönüllü
23.Sevim Karataş
24.Turan Pınar
25.Zeki Aydın


İSTANBUL 1. BÖLGE
1. Yasin Hatipoğlu
2. Ertan Yülek
3. Selahattin Öztürk
4. Sami Dedeoğlu
5. (Aday bildirilmedi)
6. Selman Esmener
7. Ali Haydar Haksal
8. Şahin Soylu
9. Fethi Acar
10. İlyas Sadıkoğlu
11. Naci Terzi
12. Bekir Necati Şimşek
13. Bülent Kula
14. Selman Yücel
15. Ekrem Şama
16. Necdet Gökçınar
17. Rasim Kökmen
18. Ethem Kardoğan
19. Mustafa Bilgen
20. Muzaffer Ayanoğlu
21. Mehmet Topal
22. İhsan Aktaş
23. Cihan Tufan
24. Saffet Eren

İSTANBUL 2. BÖLGE

1. Numan Kurtulmuş
2. Bahri Zengin
3. Remzi Çakır
4. İsmail Müftüoğlu
5. Salih Kaçır
6. Ömer Korkmaz
7. Tevfik Göksu
8. Salih Güzel
9. Mehmet Ünal
10. Fuat Uğur
11. Abdullah Demirhan
12. Ahmet Adil Çamlı
13. Faruk Yiğit
14. Abdulaziz Yakışan
15. Mahmut Celal Terzi
16. Ali Taşkıran
17. Kenan Demirhan
18. Eyup Erol
19. Hüseyin Çakmaktaş
20. Mustafa Kadal
21. Yücel Erence

İSTANBUL 3. BÖLGE

1. Mukadder Başeğmez
2. Osman Yumakoğulları
3. Erol Erdoğan
4. İsmet Toprak
5. (Aday bildirilmedi)
6. Sadrettin Karaduman
7. Cemil Aşıkkutlu
8. İbrahim Bitiş
9. Yunus Kalkan
10. Erdem Sezer
11. Kuddusi Yüksekdağ
12. Mehmet Cihan
13. Zafer Sarıtaş
14. Şaban Aydın
15. Nezir Nebati
16. Asef Demirci
17. Recep Kızıltepe
18. Halis Özdemir
19. Osman Albayrak
20. Mustafa Coşkun
21. Mürsel Başer
22. Kazım Naci Doğan
23. Engin Bilgin
24. Remzi Yedikardeş
25. Bilal Tut


İSTANBUL 1. BÖLGE
1. Ercan Karakaş
2. Cavit Savcı
3. Erol Al
4. Adil Güleşçi
5. Cahit Savaş Yazıcı
6. Ahmet Sever
7. Can Baydorol
8. Ali Özcam
9. Kamuran Dikbaş
10. Tarık Fırat
11 - 24 (Aday bildirilmedi)

İSTANBUL 2. BÖLGE

1. Hüsamettin Özkan
2. Ali Ilıksoy
3. Kerim Erden
4. Yalçın Kızılkaya
5. Zafer Güler
6. Perihan Yılmaz
7. Kazım Uğur Kızılaslan
8. Babür Atilla
9. Mehmet Eren
10. Zülfü Doğan
11. Tuncay Şeker
12. Orhan Pak
13. Aysel Sağlam
14 - 21 (Aday bildirilmedi)

İSTANBUL 3. BÖLGE

1. İsmail Cem
2. Bahri Sipahi
3. Adil Özkol
4. Doğan Taşdelen
5. Ruşen Çakır
6. Bülent Ersin Gök
7. Ahmet Yıldırım
8. Gül Soydan
9. Ali Rıza Zaman
10. Ercan Köse
11. Arslan Dağar
12 - 25 (Aday bildirilmedi)
Not: Boş olan sıralar için 16 Eylül'e kadar aday bildirilebilir.
































Ada seferlerine fırtına engeliÇanakkale’de, olumsuz hava koşulları nedeniyle Gökçeada ve Bozcaada’ya yapılan bazı feribot seferleri iptal edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber