Geri Dön

İstanbul'da neler olacak?

Başbakan Erdoğan, İstanbul'da yapılacak projeleri açıkladı

Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:

Asrın projesi olarak bilinen Marmaray’ı 29 Ekim’e yetiştirme gayretindeyiz. Ankara-İstanbul hızlı tren hattı da tamamlanma çalışmasına geldi, Büyük ihtimal Eylül- Ekim’e yetiştireceğiz. İstanbul’a biri Avrupa yakasında diğeri Anadolu yakasında olmak üzere iki şehir projemiz var. İki şehir projesi ile adeta bir yeni İstanbul inşa edeceğiz. 1+1 şeklinde 2 milyon nüfusu olacak.

MİTİNGLER İÇİN ALAN OLACAK

2 alan olacak mitingler için. Taksim mi olsun falan filan… Doldurur musun doldurmaz mısın bizi ilgilendirmez. Bunlar hizmet diye bir şeyi anlamıyor. Bu ülkede sol bir garip. Hizmet diye bir şey bunların dünyasında yok. Bunlar nasıl kalktıysalar öyle yatmak isterler. Biz hayatımızı dünyadaki gelişmelerle güncelleyerek devam ettirmek istiyoruz. İstanbul’un içinde tarihle kucaklaşan bir meydan yok.

TAKSİM MEYDANI DÜNYA ÇEKİM ALANI OLACAK

Sultanahmet bizim için nasıl önemliyse Taksim meydanı aslına rücu edecek. Taksim Kışlası var idi. Yaklaşık 150 yıllık mazisiyle. Bu Taksim Kışlası’nın aslını inşa edilmesini istiyoruz. Birileri de karşı çıkıyor. İstanbul’daki kurul. Ama bu kurulun üstünde bir yer var. Ankara’da. İnceleyecek kurulun kararını. Ret verecek bitecek bu iş. Biz yanlışların peşinden giden bir iktidar değiliz. Yeri geldiği zaman tarihi eserlere dokundurtmayız. Burada nasıl dokunduruyorsun. Taksim meydanını sökmüşsünüz Taksim stadı yapmışsınız. Trafik de alta alınınca siz İstiklal Caddesi'nde rezidansından AVM’ye, müzeye burası farklı bir çekim alanı olacak. Dünyada çekim alanı olacak. Bunlar her şeye karşı. Birinci ve 2.’nciye karşıydı. 3.’ye de karşılar şimdi. İnşallah eşsiz bir köprü olacak. Böyle bir güzelliğe sahip olacak. İstanbul İzmir otoyolu, İzmit körfezine yapılacak muhteşem bir köprü üzerine geçerek tamamlanacak.

Yeşilköy ve Hadımköy Hastaneleri yarın hizmete açılacakYeni tip corona virüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında Atatürk Havalimanı yerleşkesine inşa edilen Prof. Dr. Murat Dilmener Acil Durum Hastanesi ile restore edilerek yeniden hizmete alınan Hadımköy Dr. İsmail Niyazi Kurtulmuş Hastanesi yarın yapılacak törenin ardından açılacak.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber