Geri Dön

İşte Türkiye'nin tepkisini çeken o fotoğraflar

Suriye'nin kuzeyinde faaliyet yürütülen ve ana omurgasını terör örgütü PYD/YPG'nin oluşturduğu Demokratik Suriye Güçleri, YPG, YPJ ve Demokratik Halk Hareketi'nden oluşan Suriye heyetinin Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ziyaretinin öncesinde Elysee Sarayı girişinde çekilen fotoğrafı ortaya çıktı. Fotoğraflar ve açıklamalara Türkiye'nin tepkisi çok sert oldu.

İşte Türkiye'nin tepkisini çeken o fotoğraflar

Fransa'da Türkiye'nin tepkisini çeken fotoğraflar ortaya çıktı. Türkiye'nin tepkisini çeken Paris'teki Elysee Sarayı'nda gerçekleşen ziyarete, heyette PYD'nin eski eş başkanı ve Demokratik Halk Hareketi (TEV-DEM) eş başkanı Asya Abdullah, sözde Afrin Kantonu yürütme meclisi eş başkanı Hevin Reşîd, sözde dışilişkiler konseyi eş başkanı Siham Qiryo, sözde Yürütme Konseyi üyesi Faner Gaêt, Demokratik Suriye Güçleri'nin (DSG) sözde dış ilişkiler sorumlusu Redur Xelil, terör örgütü YPJ sözcüsü Nesrin Abdullah ve Kuzey Suriye sözde özerk yönetimi Fransa temsilcisi Dr. Xalid İsa yer aldı. Yaklaşık 1 saat süren görüşmeden önce Suriye heyetinin sarayın girişinde çektirdiği fotoğraf paylaşıldı.

İşte Türkiyenin tepkisini çeken o fotoğraflar

FRANSA'DAN SURİYE AÇIKLAMASI

Fransa'da Cumhurbaşkanlığı Sarayı'ndan bir kaynak, Fransa'nın Kuzey Suriye'de uluslararası DEAŞ'la mücadele koalisyonun faaliyetlerinden başka yeni bir askeri operasyon düzenleme amacında olmadığını açıkladı.
Fransa Cumhurbaşkanı Macron, dün Türkiye'nin arananlar listesinde bulunan Salih Müslim'in de çatısı altında faaliyet gösterdiği TEV-DEM'in Eş Başkanı Asya Abdullah'ın da aralarında bulunduğu bir heyeti Elysee Sarayı'nda kabul etmişti. Fransa'nın Menbiç'e asker göndereceği belirtilirken Macron'un terör örgütü YPG'ye destek garantisi verdiği öğrenilmişti. Görüşmede Fransız askeri yetkililerin de yer aldığı belirtilmişti. Fransız basını Fransa'nın, Menbiç'e asker göndermeye hazırlandığını öne sürmüştü.

BİZE BUNLARI YUTTURAMAZSINIZ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da partisinn İl Başkanları Toplantısında şunu dile getirmişti: "Terör örgütleri mensupları dün bir kez daha en üst düzeyde ağırlayanlar bunun Türkiye'ye karşı husumet hamlesinden başka bir anlamı olmadığını bilmelidir. Aynı terörist grubu bu sabah güvenlik güçlerimize saldırmışlardır. 6 güvenlik korucumuz şehit olmuş, 4 askerimiz, 3 güvenlik korucumuz yaralanmıştır. Ey batı. SDG dediğiniz Suriye Demokratik Güçleri, bu terör örgütünün aynısıdır. Bunlarla siz bizi aldatmaya çalışıyorsunuz. Kusura bakmayın. Biz bunların temelini biliriz, hücrelerini okuruz. Bunları bize yutturamazsınız. Adresine varana kadar künyesi bizde var. Bunların bir tanımı var da resmi olarak anlatmaya gelmez, ikili olsa anlatırız."

Halk otobüsünden fırlayan tekerlek dehşet saçtıKahramanmaraş'ta seyir halindeki halk otobüsünden fırlayan tekerlek, 1 kişinin yaralanmasına, 2 otomobilde maddi hasara neden oldu.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber