Geri Dön

İşte yeni milletvekillerimiz

Ak Parti, 25. dönem milletvekili seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre, geçerli oyların 18 milyon 850 bin 748’ini alarak yüzde 40.86 ile 258 milletvekili çıkardı.CHP, 25. dönem milletvekili seçimlerinde, resmi olmayan sonuçlara göre, geçerli oyların 11 milyon 513 bin 67’sini alarak, yüzde 24.96 ile 132 milletvekili çıkardı. MHP, resmi olmayan sonuçlara göre, geçerli oyların 7 milyon 516 bin 225’ini alarak, yüzde 16.29’luk oy oranı ile 80 milletvekili çıkardı.HDP, 25. Dönem Milletvekili Seçimi’nde, resmi olmayan sonuçlara göre geçerli oyların 6 milyon 51 bin 469’unu alarak yüzde 13.12 ile 80 milletvekili çıkardı.

İşte yeni milletvekillerimiz

Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti)
Ak Parti, 25. dönem milletvekili seçiminde resmi olmayan sonuçlara göre, geçerli oyların 18 milyon 850 bin 748’ini alarak yüzde 40.86 ile 258 milletvekili çıkardı.

Adana: Necdet Ünüvar, Fatma Güldemet Sarı, Sadullah Kısacık, Talip Küçükkan, Mehmet Şükrü Erdinç
Adıyaman: Ahmet Aydın, Adnan Boynukara, İbrahim Halil Fırat, Salih Fırat
Afyonkarahisar: Halil Ürün, Ali Özkaya, Remziye Sıvacı
Aksaray: İlknur İnceöz, Nevzat Palta
Amasya: Mehmet Naci Bostan, Sait Yüce
Ankara 1. Bölge: Yalçın Akdoğan, Ahmet Gündoğdu, Ali İhsan Arslan, Jülide Sarıeroğlu, Murat Alparslan, Ertan Aydın, Tülay Selamoğlu
Ankara 2. Bölge: Emrullah İşler, Ahmet İyimaya, Lütfiye Selva Çam, Vedat Bilgin, Aydın Ünal, Ayhan Yılmaz, Mahmut Sami Mallı, Nevzat Ceylan
Antalya: Lütfi Elvan, Mustafa Köse, Hüseyin Samani, Gökcen Özdoğan Enç, Sena Nur Çelik
Ardahan: Orhan Atalay
Artvin: İsrafil Kışla
Aydın: Mehmet Sadım Atay, Abdurrahman Öz
Balıkesir: Mahmut Poyrazlı, Sema Kırcı, Ali Aydınlıoğlu
Bartın: Yılmaz Tunç
Batman: Ziver Özdemir
Bayburt: Naci Ağbal
Bilecik: Halil Erdemir
Bingöl: Şebnem Koçakelçi, Enver Fehmioğlu
Bitlis: Vedat Demiröz
Bolu: Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü
Burdur: Reşat Petek
Bursa: Mehmet Müezzinoğlu, Emine Yavuz Gözgeç, Cemalettin Kani Torun, Hüseyin Şahin, İsmet Su, Hakan Çavuşoğlu, Önder Matlı, Zekeriya Birkan, Bennur Karaburun
Çanakkale: Bülent Turan
Çankırı: Muhammet Emin Akbaşoğlu, Hüseyin Filiz
Çorum: Salim Uslu, Cahit Bağcı, Lütfiye İlksen Ceritoğlu
Denizli: Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar
Diyarbakır: Cevdet Yılmaz
Düzce: Faruk Özlü, Fevai Arslan, Ayşe Keşir
Edirne: Şemsettin Emir
Elazığ: Şuay Alpay, Metin Bulut, Serpil Bulut
Erzincan: Talha Erol Durmaz
Erzurum: Efkan Ala, Adnan Yılmaz, Zehra Taşkeneslioğlu, İbrahim Aydemir
Eskişehir: Nabi Avcı, Salih Koca
Gaziantep: Mehmet Şimşek, Abdülhamit Gül, Şamil Tayyar, Canan Candemir Çelik, Abdullah Nejat Koçer, Mehmet Erdoğan
Giresun: Turhan Alçelik, Adem Tatlı
Gümüşhane: Kemalettin Aydın
Hatay: Adem Yeşildal, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Mehmet Alğan, Hacı Bayram Türkoğlu
Isparta: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel
İstanbul 1. Bölge: İdris Güllüce, Mihrimah Belma Satır, Erol Kaya, Ahmet Berat Çonkar, Osman Can, Berat Albayrak, İsmet Uçma, Metin Külünk, Ravza Kavakcı Kan, Erkan Kandemir, Alev Dedegil, Mehmet Ali Pulcu, Hasan Sert, Hüseyin Yayman
İstanbul 2. Bölge: Volkan Bozkır, Ayşe Nur Bahçekapılı, Ekrem Erdem, Aziz Babuşçu, Durmuş Alı Sarıkaya, Ethem Tolga, Şirin Ünal, Fatma Benli, Hüseyin Bürge, Sevim Savaşer, Haydar Ali Yıldız, Markar Eseyan
İstanbul 3. Bölge: Mustafa Şentop, Özlem Zengin, Feyzullah Kıyıklık, Mehmet Muş, Mehmet Doğan Kubat, Tülay Kaynarca, Abdürrahim Boynukalın, Harun Karaca, Uğur Işılak, Mustafa Yeneroğlu, Mustafa Afşin Yazıcıoğlu, Mehmet Metiner, Halis Dalkılıç
İzmir 1. Bölge: Veysel Eroğlu, Fatma Seniha Nükhet Hotar, Cemil Şeboy, Hüseyin Kocabıyık
İzmir 2. Bölge: Mustafa İbrahim Turhan, Nesrim Ulema, Hamza Dağ, Ali Sürekli
Kahramanmaraş: Mahir Ünal, Nursel Reyhanlıoğlu, Veysi Kaynak, Sevde Beyazıt Kaçar, Mehmet Uğur Dilipak, Mehmet İlker Çitil
Karabük: Osman Kahveci
Karaman: Recep Konuk, Recep Şeker
Kars: Mehmet Uçum
Kastamonu: Mustafa Gökhan Gülşen, Metin Çelik
Kayseri: Mehmet Özhaseki, Ahmet Doğan, Yaşar Karayel, Kemal Tekden, Havva Talay Çalış
Kırıkkale: Kağan Köksal, Ramazan Can
Kırklareli: Hamdi Irmak
Kırşehir: Salih Çetinkaya
Kilis: Reşit Polat
Kocaeli: Fikri Işık, Radiye Sezer Katırcıoğlu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Akif Yılmaz, Cemalettin Kaflı
Konya: Ahmet Davutoğlu, Mustafa Baloğlu, Hüsnüye Erdoğan, Ziya Altunyaldız, Muhammet Uğur Kaleli, Leyla Şahin Usta, Mehmet Babaoğlu, Abdullah Ağralı, Halil Etyemez, Rüveyde Gülseren Işık, Hacı Ahmet Özdemir
Kütahya: Mustafa Şükrü Nazlı, Vural Kavuncu, İshak Gazel
Malatya: Öznur Çalık, Taha Özhan, Mustafa Şahin, Nurettin Yaşar, Bülent Tüfenk
Manisa: Recai Berber, Uğur Aydemir, Selçuk Özdağ, Murat Baybatur
Mardin: Orhan Miroğlu
Mersin: Mustafa Muhammet Gültak, Yılmaz Tezcan, Muhsin Kızılkaya
Muğla: Hasan Özyer, Hasan Kökten
Muş: Mehmet Emin Şimşek
Nevşehir: Mustafa Açıkgöz, Murat Göktürk
Niğde: Alpaslan Kavaklıoğlu, Erdoğan Özegen
Ordu: Numan Kurtulmuş, Oktay Çanak, İhsan Şener
Osmaniye: Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu
Rize: Hasan Karal, Hikmet Ayar, Osman Aşkın Bak
Sakarya: Ayşenur İslam, Mustafa İsen, Ali İhsan Yavuz, Recep Uncuoğlu, Ali İnci
Samsun: Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Demircan, Fuat Köktaş, Çiğdem Karaaslan, Hasan Basri Kurt
Siirt: Yasin Aktay
Sinop: Cengiz Tokmak
Sivas: İsmet Yılmaz, Hilmi Bilgin, Selim Dursun
Şanlıurfa: Nureddin Nebati, Mehmet Kasım Gülpınar, Seyit Eyyüpoğlu, Mazhar Bağlı, Halil Özcan, Hamide Sürücü, Ahmet Eşref Fakıbaba
Tekirdağ: Mustafa Yel, Ayşe Doğan
Tokat: Coşkun Çakır, Celil Göçer, Fatma Gaye Güler
Trabzon: Süleyman Soylu, Muhammet Balta, Ayşe Sula Köseoğlu, Adnan Günnar
Uşak: Mehmet Altay
Van: Burhan Kayatürk
Yalova: Fikri Demirel
Yozgat: Abdülkadir Akgül, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer
Zonguldak: Hüseyin Özbakır, Faruk Çaturoğlu

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP)
CHP, 25. dönem milletvekili seçimlerinde, resmi olmayan sonuçlara göre, geçerli oyların 11 milyon 513 bin 67’sini alarak, yüzde 24.96 ile 132 milletvekili çıkardı.

Adana: Elif Doğan Türkmen, Zülfikar İnönü Tümer, İbrahim Özdiş, Aydın Uslu Pehlivan.
Afyonkarahisar: Burcu Kayıkcı.
Amasya: Mustafa Tuncer.
Ankara 1. Bölge: Ayşe Gülsün Bilgehan, Necati Yılmaz, Tekin Bingöl, Aylin Nazlıaka, Levent Gök, Ali Haydar Hakverdi, Bülent Kuşoğlu.
Ankara 2. Bölge: Şenal Sarıhan, Murat Emir, Ahmet Haluk Koç, Nihat Yeşil.
Antalya: Niyazi Nefi Kara, Deniz Baykal, Çetin Osman Budak, Mustafa Akaydın, Devrim Kök.
Artvin: Uğur Bayraktutan.
Aydın: Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Hüseyin Yıldız, Mehmet Fatih Atay.
Balıkesir: Mehmet Tüm, Ahmet Akın, Namık Havutça.
Bartın: Muhammet Rıza Yalçınkaya.
Bilecik: Yaşar Tüzün.
Bolu: Tanju Özcan.
Burdur: Mehmet Göker.
Bursa: Lale Karabıyık, Ceyhun İrgil, Orhan Sarıbal, Erkan Aydın, Nurhayat Altaca Kayışoğlu.
Çanakkale: Muharrem Erkek, Bülent Öz.
Çorum: Tufan Köse.
Denizli: Melike Basmacı, Kazım Arslan, Gülizar Biçer Karaca.
Edirne: Okan Gaytancıoğlu, Erdin Bircan.
Erzincan: Erdoğan Özyalçın.
Eskişehir: Gaye Usluer, Utku Çakırözer, Cemal Okan Yüksel.
Gaziantep: Mehmet Şeker, Mehmet Gökdağ.
Giresun: Bülent Yener Bektaşoğlu.
Hatay: Hilmi Yarayıcı, Mevlüt Dudu, Serkan Topal, Birol Ertem.
Isparta: İrfan Bakır.
İstanbul 1. Bölge: Şafak Pavey, Gamze Akkuş İlgezdi, Gürsel Tekin, Barış Yarkadaş, Mehmet Akif Hamzaçebi, Mahmut Tanal, İlhan Kesici, Oğuz Kaan Salıcı, İhsan Özkes, Onursal Adıgüzel, Ali Özcan.
İstanbul 2. Bölge: Selina Doğan, Aykut Erdoğdu, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Dursun Çiçek, Süleyman Sencer Ayata, Gülay Yedek Arslan, Kadri Enis Berberoğlu, Didem Engin.
İstanbul 3. Bölge: Bihlun Tamaylıgil, İlhan Cihaner, Engin Altay, Ali Şeker, Erdoğan Toprak, Eren Erdem, Murat Özçelik, Zeynel Emre, Mehmet Bekaroğlu.
İzmir 1. Bölge: Selin Sayek Böke, Musa Çam, Ahmet Tuncay Özkan, Tacettin Bayır, Özcan Purçu, Ali Yiğit.
İzmir 2. Bölge: Zeynep Altıok, Kemal Kılıçdaroğlu, Zekeriya Temizel, Mustafa Ali Balbay, Aytun Çıray, Kamil Okyay Sındır.
Kayseri: Çetin Arık.
Kırklareli: Turabi Kayan, Vecdi Gündoğdu.
Kocaeli: Fatma Kaplan Hürriyet, Haydar Akar, Tahsin Tarhan.
Konya: Mustafa Hüsnü Bozkurt.
Malatya: Veli Ağbaba.
Manisa: Özgür Özel, Mazlum Nurlu, Tur Yıldız Biçer.
Mersin: Hüseyin Çamak, Durmuş Fikri Sağlar, Aytuğ Atıcı.
Muğla: Akın Üstündağ, Ömer Süha Aldan, Nurettin Demir.
Ordu: Seyit Torun, Mustafa Adıgüzel.
Sakarya: Engin Özkoç.
Samsun: Kemal Zeybek, Hayati Tekin.
Sinop: Barış Karadeniz.
Sivas: Ali Akyıldız.
Tekirdağ: Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü.
Tokat: Orhan Düzgün.
Trabzon: Haluk Pekşen.
Uşak: Özkan Yalım.
Yalova: Muharrem İnce.
Zonguldak: Şerafettin Turpcu, Ünal Demirtaş.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP)
MHP, resmi olmayan sonuçlara göre, geçerli oyların 7 milyon 516 bin 225’ini alarak, yüzde 16.29’luk oy oranı ile 80 milletvekili çıkardı.

Adana: Mevlüt Karakaya, Muharrem Varlı, Seyfettin Yılmaz
Afyonkarahisar: Mehmet Parsak
Aksaray: Turan Yaldır
Ankara: Yıldırım Tuğrul Türkeş, Zühal Topcu, Mustafa Erdem, Şefkat Çetin, Mustafa Mit
Antalya: Mehmet Günal, Ahmet Selim Yurdakul, Tarkan Akıllı
Aydın: Ali Uzunırmak
Balıkesir: İsmail Ok, Recep Çetin
Bayburt: Karabey Kadri Karaoğlu
Burdur: Alparslan Ahmet Dursun
Bursa: İsmet Büyükataman, Kadir Koçdemir, Tevfik Topçu
Çanakkale: İbrahim Kürşat Tuna
Denizli: Emin Haluk Ayhan
Elazığ: Yavuz Temizer
Erzurum: Kamil Aydın
Eskişehir: Ruhsar Demirel
Gaziantep: Ümit Özdağ, Ertuğrul Tolga Orhan
Giresun: Orhan Erzurum
Gümüşhane: Mustafa Canlı
Hatay: Adnan Şefik Çirkin
Isparta: Nuri Okutan
İstanbul: Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter, Uygar Suphi Aktan, Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu, Celal Adan, Murat Başesgioğlu, Meral Akşener, Atila Kaya, İsmail Faruk Aksu, Arzu Erdem
İzmir: Oktay Vural, Aslan Savaşan, Ahmet Kenan Tanrıkulu, Murat Koç
Kahramanmaraş: Fahrettin Oğuz Tor, Sefer Aycan
Karabük: Durmuş Yalçın
Kastamonu: Emin Çınar
Kayseri: Yusuf Halaçoğlu, Ali Kilci, Süleyman Korkmaz
Kırıkkale: Seyit Ahmet Göçer
Kırşehir: Cemil Yıldırım Türk
Kilis: Mustafa Yün
Kocaeli: Saffet Sancaklı
Konya: Mustafa Kalaycı, Mustafa Sait Gönen
Kütahya: Alim Işık
Manisa: Erkan Akçay, Zeynel Balkız
Mersin: Oktay Öztürk, Baki Şimşek, Ali Öz
Muğla: Mehmet Erdoğan
Nevşehir: Mehmet Varol
Niğde: Vedat Bayram
Osmaniye: Devlet Bahçeli, Ruhi Ersoy
Sakarya: Zihni Açba
Samsun: Erhan Usta, Hüseyin Edis
Sivas: Celal Dağgez
Tekirdağ: Bülent Belen
Tokat: Abdurrahman Başkan
Trabzon: Koray Aydın
Uşak: Durmuş Yılmaz
Yozgat: Sadir Durmaz
Zonguldak: Zeki Çakan

Halkların Demokratik Partisi (HDP)
HDP, 25. Dönem Milletvekili Seçimi’nde, resmi olmayan sonuçlara göre geçerli oyların 6 milyon 51 bin 469’unu alarak yüzde 13.12 ile 80 milletvekili çıkardı.

Adana: Rıdvan Turan, Meral Danış
Adıyaman: Behçet Yıldırım
Ağrı: Leyla Zana, Berdan Öztürk, Dirayet Taşdemir, Mehmet Emin İlhan
Ankara 1. Bölge: Sırrı Süreyya Önder
Antalya: Hakkı Saruhan Oluç
Ardahan: Taşkın Aktaş
Batman: Ali Atalan, Saadet Becerikli, Ayşe Acar Başaran
Bingöl: Hişyar Özsoy
Bitlis: Mizgin Irgat, Mahmut Celadet Gaydalı
Bursa: Asiye Kolçak
Diyarbakır: İdris Baluken, Nursel Aydoğan, Nimetullah Erdoğmuş, Feleknas Uca, Altan Tan, Çağlar Demirel, Ziya Pir, İmam Taşçıer, Sibel Yiğitalp, Edib Berk
Erzurum: Seher Akçınar Bayar
Gaziantep: Celal Doğan, Mahmut Toğrul
Hakkari: Selma Irmak, Nihat Akdoğan, Abdullah Zeydan
Iğdır: Mehmet Emin Adıyaman, Kıznaz Türkeli
İstanbul 1. Bölge: Selahattin Demirtaş, Hüda Kaya, Erdal Ataş
İstanbul 2. Bölge: Turgut Öker, Filiz Kerestecioğlu, Sezai Temelli
İstanbul 3. Bölge: Pervin Buldan, Garo Paylan, Abdullah Levent Tüzel, Ali Kenanoğlu, Emine Beyza Üstün
İzmir 1. Bölge: Ertuğrul Kürkçü
İzmir 2. Bölge: Müslüm Doğan
Kars: Ayhan Bilgen, Şafak Özanli
Kocaeli: Ali Haydar Konca
Mardin: Mithat Sancar, Gülser Yıldırım, Erol Dora, Mehmet Ali Aslan, Enise Güneyli
Mersin: Dengir Mir Mehmet Fırat, Çilem Öz
Muş: Burcu Çelik Özkan, Ahmet Yıldırım
Siirt: Kadri Yıldırım, Hatice Seviptekin
Şanlıurfa: Osman Baydemir, Dilek Öcalan, İbrahim Ayhan, Leyla Güven, Ziya Çalışkan
Şırnak: Faysal Sarıyıldız, Leyla Birlik, Ferhat Encü, Aycan İrmez
Tunceli: Alican Önlü, Edibe Şahin
Van: Figen Yüksekdağ Şenoğlu, Lezgin Botan, Yurdusev Özsökmenler, Adem Özcaner, Tuğba Hezer, Selami Özyaşar, Remzi Özgökçe

ÖZÜR: Gazetemizin dünkü baskısında yer alan milletvekili listesinde, HDP Tunceli milletvekilleri Alican Önlü ve Edibe Şahin’in isimleri, sehven Trabzon milletvekilleri olarak yayımlanmıştır. Düzeltir, özür dileriz.

Basıldılar! Telsizle haberleşip, gizlice toplanıyorlarİstanbul Küçükçekmece'de dernek olarak faaliyet gösteren yere yapılan operasyonda 23 kişiye kumar oynamak suçundan adli işlem yapılırken, koronavirüs tedbirlerini ihlal etmeleri nedeni ile de para cezası uygulandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber