Geri Dön
Siyaset‘İstifa etmeden İBB adayı olursa işi zor’

‘İstifa etmeden İBB adayı olursa işi zor’

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu dün eski İBB başkanları Bedrettin Dalan ve Nurettin Sözen ile görüştü.

‘İstifa etmeden İBB adayı olursa işi zor’

İmamoğlu önce sabah saatlerinde Yeditepe Üniversitesi’nde Dalan’la görüştü. İmamoğlu’nun adaylığını kutlayan Dalan şunları söyledi: “Başarılı olmak isteyen kişiler, tecrübeli kişilerin tecrübelerinden istifade etmelidir. Artık İstanbul yapboz tahtası olmaktan kurtulsun. İnşallah ileride bir de kent danışma kurulu kurulur.”

Erdoğan’dan randevu talebi

İmamoğlu, bir gazetecinin eski İBB başkanı Kadir Topbaş ile görüşecek misiniz sorusuna “Dönem sırasına göre planladık bu ziyaretleri. O yüzden şuan en kıdemli Bedrettin Dalan beyefendi ile birlikteyiz. Randevu talebimiz bir dönem İBB başkanlığı yapan Cumhurbaşkanımızdan da olacak” yanıtını verdi. İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Binali Yıldırım’ın Meclis Başkanlığı görevinden istifa etmesine gerek olmadığı” yönündeki açıklamasının sorulması üzerine şunları söyledi: “Bu Ankara’nın konusu. Yasal bir mevzu çok fikir yürütebileceğim bir mevzu değil. Yalnız, Binali Yıldırım aday olacaksa işi zorlaşır diye düşünüyorum. Çünkü halk daha büyükşehir belediye başkan adayı kimliğine bürünmüş birilerini ister. Daha rahat sokakta yürüyebilsin ister. Benim açımdan bir dezavantaj durumu olmaz. Tam tersine kendileri açısından bir dezavantaj olur. Çünkü TBMM Başkanı’nın sokaklarda dolaşması zorlaşır. Etrafındaki koruma kalkanı vesaire zor olabilir.”

İmamoğlu daha sonra Nişantaşı’ndaki çalışma ofisinde eski İBB Başkanı Nurettin Sözen’i ziyaret etti. İmamoğlu, burada Sözen döneminde yapılan çalışmaların fotoğraflandığı sergiyi gezdi.

‘İstifa etmeden İBB adayı olursa işi zor’

CHP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ekrem İmamoğlu, eski İBB başkanları Bedrettin Dalan ve Nurettin Sözen’i ziyaret etti.

Hatay'da akrabalar arası tarla kavgasıHatay'ın Arsuz ilçesinde, akrabalar arasında iddiaya göre tarla meselesi yüzünden çıkan silahlı kavgada 1 kişi öldü 7 kişi ise yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler