Geri Dön

İttifaka son rötuş zirvesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, MHP lideri Bahçeli’yi kabul etti. Zirvede her iki partinin aday çıkarması nedeniyle diğer partilerin şanslarının yükseldiği Kars, Iğdır gibi merkezlerin de ittifak kapsamına alınmasının değerlendirildiği ifade edildi

İttifaka son rötuş zirvesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan dün MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya gelerek yerel seçimlerde yapılan ittifak süreci ile Meclis Başkanlığı sürecini görüştü. İki liderin gündeminde her iki partinin de aday çıkardığı, bu nedenle diğer partilerin şansının arttığı değerlendirilen Kars ve Iğdır illeri de değerlendirildi.

Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Bahçeli ile bir araya gelerek yerel seçimlerde ittifak sürecini görüştü. Görüşme, 45 dakika sürdü. Erdoğan ve Bahçeli, 24 Haziran seçimlerinin ardından 27 Haziran, 31 Temmuz, 16 Ekim ve 21 Kasım ve 12 Aralık olmak üzere beş kez bir araya gelmişti.

İttifakta son durum

Erdoğan ile Bahçeli görüşmesinde Cumhur İttifakı’nda gelinen son durum ele alındı. 81 il ile tüm ilçe adayları açıklanırken kampanya sürecinde yapılacak ortak çalışmalar da toplantıda değerlendirildi. Kars ve Iğdır’da AK Parti ve MHP’nin de aday çıkarması üzerine bu iki ilin kaybedilebileceği yorumları yapılırken bu konular da görüşmede ele alındı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de HDP’nin güçlü olduğu Iğdır’da aday çıkarmayacaklarını açıklamış ve iki partiye de çağrı yapmıştı. Kars ve Iğdır konusunda yeni bir sürecin de işletilebileceği iddiaları kulislere yansıdı.

Bahçeli’ye teşekkür

Bahçeli, daha önce yaptığı açıklamada, TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın belediye başkan adaylığı nedeniyle istifası halinde AK Parti’nin adayına destek vereceğini açıklamıştı. Erdoğan’ın bu açıklama nedeniyle Bahçeli’ye teşekkür ettiği ifade edilirken gündemlerindeki olası aday ismini de Bahçeli ile paylaştığı ileri sürüldü.

Görüşmede Erdoğan’ın Suriye’deki durum ve gelişmeler, terörle mücadele ile dış politikaya dair bazı bilgileri de Bahçeli ile değerlendirdiği belirtildi.

Kağıthane'de buzlu yolda taksi otomobile böyle çarptıİstanbul Kağıthane'de buzlu yolda sürücüsünün direksiyon hakimiyetini kaybettiği taksi, otomobile çarptı. kaza anı cep telefonu kamerasına yansıdı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber