Geri Dön

İyi ki maç var!

İspanyol parlamenter GS - Real Madrid maçı için eliyle "2 - 0" işareti yapınca DSP’li Gülay dayanamadı, "Hayal kurmaya devam edin" dedi

İyi ki maç var!

İspanyol parlamenter GS - Real Madrid maçı için eliyle "2 - 0" işareti yapınca DSP’li Gülay dayanamadı, "Hayal kurmaya devam edin" dedi

GÜNSELİ ÖNAL Ankara

Galatasaray ile İspanya’nın ünlü takımı Real Madrid arasındaki Avrupa Şampiyonası çeyrek final maçının ilk karşılaşması dün sabah TBMM’de Türk ve İspanyol parlamenter arasında yapıldı.
Milli Savunma Komisyonu Başkanı DSP’li Hasan Gülay, kendisini ziyaret eden BAB (Batı Avrupa Birliği) Avrupa Güvenlik ve Savunma Asamblesi Başkanı Klaus Bühler ve beraberindeki heyette bulunan İspanyol parlamenter kendisine eliyle "2 - 0" işareti yapınca, "hayal görüyorsun" dedi.
Abdullah Öcalan’ın İtalya’ya sığınmasından Güney Kıbrıs’ın AB’ye üye olmasına kadar birçok konu gündeme gelince zaman zaman gerginleşen toplantı, maçın esprileriyle renklendi. Görüşmede şunlar konuşuldu:
İtalyan parlamenter: Güneydoğuda’ki Kürt meselesi konusunda ne düşünüyorsunuz
Gülay: Bu ülkede herkes birinci sınıf vatandaştır. Konu, PKK’nın bölücü örgüt olmasıdır. Çözüm ekonomik yönden kalkınmadır.
İtalyan parlamenter: Bizde Fransızlar, Almanlar var. Herkes kendi dilini konuşabiliyor.
Gülay: Beni iyi dinleyin. Bu ülkede herkes, bin yıldır kendi dilini rahat rahat konuşuyor. Öyle bir problemimiz yok. Ama sizdeki yasa yeni çıktı.SİYASET
İran'daki ikinci depremin ardından vatandaşlar sokağa çıktıİran'ın batısındaki Batı Azerbaycan eyaletine bağlı Khoy (Hoy) ilçesinde 5,7 büyüklüğünde deprem, Van'da paniğe yol açtı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber