Geri Dön
SiyasetİYİ Parti’den istifa eden Özdağ: Makam için parti onurunu sattınız

İYİ Parti’den istifa eden Özdağ: Makam için parti onurunu sattınız

İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, hakkındaki ihraç kararını yargı yoluyla iptal ettirerek geri döndüğü İYİ Parti’den dün istifa etti.

İYİ Parti’den istifa eden Özdağ: Makam için parti onurunu sattınız

 

Özdağ, dün TBMM’de düzenlediği basın toplantısında, İYİ Parti İstanbul İl Başkanı Buğra Kavuncu’nun FETÖ ile iltisaklı olduğu iddiasını yineleyerek, şunları söyledi: “FETÖ’cü sızma, yapmış olduğumuz bütün uyarılara rağmen bugün de devam etmektedir. İYİ Parti’yi, CHP’nin uydu partisi haline getirdiler. Belediyelerden gelen çantalar, ihaleler ve makamlar karşısında, İYİ Parti’nin onurunu sattınız. Akşener’den davayı kazandıktan sonra görüşmek için randevu istedim. Demirtaş’ın evinde kahvaltı talebine ertesi gün olumlu cevap veren Akşener, benim talebime hâlâ bugüne kadar bir cevap vermediği gibi grup toplantılarında bana saldırmaya devam etmektedir. Kendimi bildim bileli Atatürk çizgisinde Türk milliyetçiliğini savundum. FETÖ’cü derneklerin yöneticisi olan kriptolarla, Atatürk’ün Türk milleti anlayışını kabul etmeyen siyasi omurgasızlarla, HDP ile aynı masaya oturup anayasanın ilk 4 maddesinin değiştirilmesine göz yumanlarla aynı partide bulunmam mümkün değildir. Akşener, beni ihraç edecek kadar cesur değildir ama ben kurucusu olduğum İYİ Parti’den istifa ediyorum.”

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Diyarbakır annelerinin evlat nöbetine bir aile daha katıldıDiyarbakır annelerinin dağa kaçırılan çocukları için HDP İl Başkanlığı binası önündeki evlat nöbetine bir aile daha katıldı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler