Geri Dön
Siyaset‘İYİ Parti’nin üye sayısı 440 bin oldu’

‘İYİ Parti’nin üye sayısı 440 bin oldu’

İYİ Parti Teşkilat Başkanı ve Ankara Milletvekili Koray Aydın partisinin teşkilatlanma çalışmalarını Milliyet’e anlattı.

‘İYİ Parti’nin üye sayısı 440 bin oldu’

BAHAR ATAKAN Ankara İYİ Parti’yi en ücra belde, mahalle ve köylere kadar teşkilatlandırmak için yoğun çalışma yürüttüklerini kaydeden Aydın, özetle şunları söyledi:

AKŞENER ANLIK İZLİYOR: Teşkilat olarak, planlı, programlı, sistemli ve her şeyden önemlisi partimizi bir aile gibi gören bir anlayışla çalışmalarımızı sürdürüyoruz. En temel parti faaliyeti olarak gördüğümüz üye kayıtlarına özel önem veriliyoruz. Genel Başkanımız tarafından ülke genelinde başlatılan üye kayıt kampanyalarını başarıyla sürdürüyoruz. 4 Ekim 2021’de 425 bin civarında olan üye sayımız 22 Ekim itibarıyla yaklaşık 440 bine ulaştı. İllerimizin ve ilçelerimizin toplam üye sayılarındaki değişme ve gelişmeler Genel Merkez Teşkilat Başkanlığımız tarafından sürekli takip ediliyor, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener de ülke genelindeki üye rakamlarını anlık olarak izliyor.

TİTİZ DAVRANIYORUZ: Teşkilat Başkanlığımızca belde, mahalle ve köy başkanlıkları ile ilgili faaliyetlere özel önem veriliyor. İYİ Parti, 81 ilimizde ve bu illerimize bağlı 973 ilçenin 958’inde teşkilatlandı. İlçelerde teşkilatlanma oranımız Yüzde 98,45. Bu oranı yüzde 100 düzeyine çıkarmayı hedefliyoruz. Ancak biz kağıt üzerinde değil, gerçek teşkilat kurmak için titiz davranıyoruz.

ÖZEL SİSTEM: Partimizin kullandığı ‘bulut’ sistemi ile belde, mahalle ve köy başkanı bilgilerinin anlık izlenebilmesi mümkün hale geldi. İl ve ilçe teşkilatlarımıza mevcut ve yeni kurulan belde, mahalle ve köy teşkilatları bilgilerinin yüklenmesi için süre verdik; Ekim ayı sonu itibarıyla rakamların netleşmesini bekliyoruz. Mart ayı itibarıyla mahallelerin yüzde 55’inde, köylerin yüzde 35’inde, beldelerin ise yüzde 61’inde teşkilatlanmış durumdaydık. Hedefimiz; çalışkan, üretken, hareketli, koşan, koşturan ve bir saat sistematiği gibi işleyen teşkilat inşa etmekti. Bu hedefimize ulaşmış bulunmaktayız.

İnşaat temeli kazılırken hasar gören iki binadaki 48 kişi tahliye edildiTokat'ta, bir inşaat sahasında temel kazısı sırasında bitişiğinde bulunan 4 katlı bir bina ağır hasar gördü. Apartmandan yaklaşık 35 santimetre ayırılan binada oturanlar ile yanındaki apartmanda bulunan toplam 48 kişi tahliye edildi.