Geri Dön

İyimaya yeni imajı ile Meclis’in fenomeni oldu

TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Ahmet İyimaya, yeni imajı ile Meclis’in fenomeni oldu. İyimaya, Meclis’in yeni dönemine “Ak” başladı.

İyimaya yeni imajı ile  Meclis’in fenomeni oldu

1950 doğumlu İyimaya’nın yıllar önce şakaklarında başlayan beyazları kapatması ile başlayan ‘kumrallık’ geçen eylüle kadar sürdü. Meclis’in çalışmaya başlaması ile aklaşmış saç, kaş ve bıyıkları ile koridorlarda görünen İyimaya, kumrallığı sırasında görmediği kadar büyük bir ilgi ile karşılaştı. Ak Parti ve muhalefete mensup milletvekillerinin övücü sözleri ile gündem yarattı. Milletvekillerinin, “Ne kadar yakışıklı olmuşsun abi” sözlerinin arkası kesilmedi. Önceki gün Genel Kurul salonunda CHP Balıkesir Milletvekili Namık Havutça da İyimaya’yı, “Hocam, İyimaya’nın kardeşi misiniz?” diye espri yaparak karşıladı. Bu sözlere gülen İyimaya da, “Beyaza boyatıyorum yakışmış mı?” diye espri ile yanıt verdi.
mustafa istemi Milliyet

4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sona erdiCorona virüs tedbirleri kapsamında 81 ilde uygulanan 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması sona erdi. İçişleri Bakanlığı 4 günlük sokağa çıkma kısıtlaması boyunca ihlalde bulunan 47 bin 831 kişi hakkında adli ya da idari işlem yapıldığını bildirdi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber