Geri Dön

Kahraman: Densizlere hadlerini bildirdik

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, başarısızlıkla sonuçlanan 15 Temmuz Darbe girişimi için “Densizlere hadlerini bildirdik. 40 yıllık işgal planını çöpe attık” değerlendirmesinde bulundu.

Kahraman: Densizlere  hadlerini bildirdik

Kahraman, Meclis’te gece yapılan anma töreninde yaptığı konuşmada, “Marşlarla, elimizde bayraklarla bir demokrasi şöleni yapıyoruz. Geçen yıl bu gece, tarihimizin kaydettiği en büyük ihanetle karşı karşıya kaldık. Yılmadık, yorulmadık, gece boyu mücadele ederek, ruh hastası bir şizofrenin, bir vatan haininin 40 yıllık işgal planını çöpe attık. FETÖ terör örgütüne mensup hainlere, onların işbirlikçilerine, sırtlarını yasladıkları yurtdışı odaklara, tek yürek olduğumuzu ve bizi yenemeyeceklerini göstermek için yine meydanlardayız. Vatan, Millet, Bayrak, Kur’an, İman, Ezan, Hürriyet, İstiklâl, namusumuzdur, şerefimizdir. Değerlerimize uzanan elleri kırarız. Dilleri keseriz. Canları yok ederiz” ifadelerini kullandı.

‘Hadlerini bildirdik’

15 Temmuz gecesi büyük imtihan verildiğini ve meydanların doldurulduğunu anımsatan Kahraman, “Atılan bombalardan, sıkılan kurşunlardan korkmadığımızı milletvekilleriyle birlikte haykırdık. Camilerin kışlamız, minarelerin süngümüz olduğunu o gece tekrar gösterdik. Camilerden, minarelerden okunan selalara kulak vererek, densizlere, hadsizlere hadlerini bildirdik” dedi.

Suçüstü yakalandılar! Cezası 73 bin TLKonya'da, Beyşehir Gölü'nde elektroşok cihazıyla 4 sazan balığı avlayan 2 kişiye 73 bin 747'şer TL para cezası kesildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber