Geri Dön

‘Karşı mahalle’de çalışmaya devam'

‘CHP dışındaki kitlelere açılma’ stratejisini uygulayarak yerel seçimlerinden başarılı sonuçlar elde eden CHP bu stratejiyi sürdürecek. Kılıçdaroğlu, PM üyeleri ve milletvekillerine “Karşı mahallede çalışın, genel seçimlere hazırlanın” talimatı verdi.

‘Karşı mahalle’de çalışmaya devam'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 2014’ten bu yana uyguladığı ve ilk olumlu sonuçlarını 2019 yerel seçimlerinde aldığı, “CHP dışındaki kitlelere açılma” stratejisini yeni dönemde de sürdürecek. CHP lideri Kılıçdaroğlu bu çerçevede; Parti Meclisi (PM) üyeleri ve milletvekillerine yaz tatilinde “karşı mahallede çalışın, genel seçimlere hazırlanın” talimatını verdi.

‘Ödünç oy kalıcı olsun’

Kılıçdaroğlu, İstanbul seçimlerinin de tamamlanmasının ardından, 2023’te yapılması planlanan yerel seçimlere yönelik yol haritasına ilişkin partililere kritik mesajlar verdi. Bu konudaki ilk talimatlarını 1 Temmuz’daki PM toplantısında dile getiren Kılıçdaroğlu, genel seçimlere kadar yapılacak disiplinli çalışmaların CHP’nin iktidara gelmesini sağlayacağı mesajını verdi. Kılıçdaroğlu iktidar yolunun CHP’li belediyelerin iyi hizmetinden geçtiğine işaret ederken, özellikle yerel seçimler öncesinde sürdürülen kampanya stratejisinin devam etmesinin önemini vurguladı.

CHP liderinin bu çerçevede, PM üyeleri ve milletvekillerine yaz tatili için “karşı mahallede çalışma” talimatını verdiği öğrenildi. Kılıçdaroğlu’nun, partililere yönelik olarak, “Yerel seçimlerde CHP dışındaki seçmenler ilk kez bize büyük bir destek verdi. Dolayısıyla bu ödünç oyların kalıcı olması için çok çalışmamız gerekiyor. Meclis kapandıktan sonra çalışmaya devam edin. CHP’ye oy vermeyen kesimlere gidin, karşı mahallelerde çalışın” ifadelerini kullandığı aktarıldı.

CHP liderinin, yerel seçim kampanyasında olduğu gibi çalışılması durumunda CHP’nin ilk seçimlerde genel iktidara geleceğine işaret ettiği belirtildi. Kılıçdaroğlu’nun bir erken genel seçim çağrısı yapmayacaklarını tekrarladığı ancak her an seçim olacakmış gibi çalışılmasını istediği de belirtildi.

Kılıçdaroğlu ‘hayırlı olsun’ ziyareti yapacak

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bugün İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu ziyaret edecek. Edinilen bilgilere göre, Kılıçdaroğlu, dün akşam saatlerinde Ankara’dan İstanbul’a geçti. Kılıçdaroğlu’nun bugün 11.00’de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda Ekrem İmamoğlu’na, “hayırlı olsun” ziyaretinde bulunacağı bildirildi. Böylece Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu 23 Haziran seçimlerinin ardından ilk kez bir araya gelmiş olacak. ANKARA Milliyet

Antalya'da kaçan hırsıza uçan tekme kameradaAntalya’da zincir market şubesinden hırsızlık yaptıktan sonra kaçan kişiyi, bir genç uçan tekme ile etkisiz hale getirdi. Duyarlı genç vatandaşların elindeki hırsızı darp edilmekten de kurtardı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber