Geri Dön
Siyaset'Kendisine güveniyorsa gelsin aday olsun'

'Kendisine güveniyorsa gelsin aday olsun'

MHP lideri Bahçeli, CHP lideri Kılıçdaroğlu’na, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda “Cumhurbaşkanı seçimini kazanacağından bu kadar eminsen buyur aday ol, korkakça değil mertçe ‘ben de varım’ de” sözleriyle seslendi.

'Kendisine güveniyorsa gelsin aday olsun'

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na, Cumhurbaşkanı adaylığı konusunda “Ondan bundan kahkaha bekleyeceğine, kararını belirle” dedi.  Bahçeli, MHP’nin TBMM grup toplantısındaki konuşmasında özetle şunları söyledi:

İZAHI YAPMASI GEREKEN BELLİ: Demokrasi muhaliflerinin kahraman ordumuzu günlük siyasi tartışmaların içine çekme gayreti suçluluk psikolojisidir. 104 emekli amiralin hazırlayıp gece yarısı servis ettiği darbe bildirisini ifade ve düşünce özgürlüğü kisvesiyle maskelemeye çalışanlar milli iradeye içten içe tahammülsüz vesayetçi çevrelerdir. Bildirinin arkasında duranların kimler olduğu, neyin amaçlandığı elbette bağımsız ve tarafsız mahkemeler eliyle vuzuha kavuşturulacaktır. 4 Nisan bildirisine imza atmayan ancak imza sürecinde açılan WhatsApp grubuna üye olan emekli bir amiral, hazırlanan metnin yayımlanmasından önce değiştirildiği iddiasını dile getirmiştir. Madem öyleydi, 104 kişiden birisi çıkıp da bu bildiriyi niçin inkar edemedi? ‘İmza attığım metin bu değildir’ itirazını niye yapamadı? Eğer bildirinin son hali İP’in yönetiminde bulunan ve ilk imzacı olan Ergun Mengi tarafından hazırlanmışsa, bunun izahını yapması gerekenler bellidir ve milletimiz açıklama beklemektedir.

ÇIK ‘BEN DE VARIM’ DE: Kılıçdaroğlu’nun akli ve zihni melekeleri iyice laçkalaşmıştır. İleri derecede su kaynatmaktadır. Yoldaşı İP Başkanı’nı ters köşeye yatırıp “Ortak görüş olursa Cumhurbaşkanı adayı olurum” sözleriyle niyetini açık etmesi, kazanacağından şüphe duyulmaması gerektiğini söylemesi zamanlama itibarıyla üzerinde durulması gereken bir beyanattır. Cumhurbaşkanı seçimini kazanacağından eminse, kendisine çok güveniyorsa, buyursun aday olsun, korkakça değil mertçe milletimizin huzuruna çıksın, ‘ben de varım’ desin. Elinden tutan yok, önüne geçen, aday olmasına bildiğimiz kadarıyla mani bir hal yok. Ondan bundan kahkaha bekleyeceğine, kararını belirlesin, cesaretle de arkasında dursun.

ZİLLETİN KÜSURATI: (İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in MHP’ye yönelik “küçük ortak” ifadesi) Sanıyorum tedavisi imkansız bir kompleksin içinde bocalıyor. Bize sataşan bu İp’likçi başı mahalle aralarında dedikodu yapar gibi konuşmaktadır. Biz küçük ortaklıktan gocunmuyoruz. Küçük diye hafife aldığı partimizi, FETÖ kumandasıyla ele geçirme oyunlarını da unutmuş değiliz. Biz küçük olmasına küçüğüz, ancak Rabbim hiçbir partiyi zilletin küsuratı yapmasın.

‘Diktatör arayan kendi geçmişine bakmalı’

BİZDE NAZİ KALINTISI GÖRÜLMEDİ: AB Konseyi Başkanı’yla AB Komisyonu Başkanı’nın geçtiğimiz haftaki Ankara ziyaretleri sanal ve sahte bir koltuk krizi bahanesiyle gölgelenmiştir. Konuyu istismar eden zihniyetler hem kel hem fodul hem suçlu hem de maksatlıdır. Estirilen yalan rüzgârına kanan İtalya’nın acemi ve çaylak Başbakanı, Sayın Cumhurbaşkanı’na “diktatör” iftirası atmıştır. Suçlaması posta koymak değil, küstah ve kindar bir bühtandır. Diktatör arayan kendi geçmişine bakmalıdır. Çok şükür bizden Duçe, Führer, Firavun, Franko, Salazar çıkmadı, ülkemizde Nazi kalıntıları ve kara gömlekliler görülmedi.

İsrail'in Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinli daha şehit olduİsrail'in abluka altındaki Gazze Şeridi'ne düzenlediği saldırılarda 2'si çocuk 9 Filistinlinin daha hayatını kaybetmesiyle şehit sayısı 65'e ulaştı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler