Geri Dön

Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu

İçişleri Bakanlığı, vali ve kaymakamlara yönelik “militan” ifadesi nedeniyle CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

Kılıçdaroğlu’na suç duyurusu

Dilekçede, “Bahse konu açıklamalar ile tüm vali ve kaymakamlar hakkında, yaptığı iş ve işlemler ile ilgili açıkça hukuk dışı hareket eden birer makam olarak gösterilme ve töhmet altında bırakılarak haysiyet ve şereflerine hakaret, iftira ve aşağılama gayretine girilmiştir. Halkın haber alma konusunda son derece kıymetli bir araç olan basın yoluyla yapılması, suçların etki alanını ulusal boyuta taşımakta olup bu tür yayınların kamuoyu üzerinde oluşturduğu etkiler de dikkate alındığında, basın aracı kullanılarak ciddi algı operasyonlarının yapıldığı, vali ve kaymakamlarımızın toplum nezdinde saygınlığını yitirmesini amaçlayan ifadeler olduğu görülmektedir” denildi.

'Bu katliamın hesabını hukuk önünde soracağız'Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Hocalı katliamının hesabını hukuk önünde soracaklarını belirterek, "Hocalı katliamını kınıyor, hayatını kaybedenlere Allah'tan rahmet diliyorum." ifadesini kullandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber