Geri Dön

‘Kimse pişmemiş aşa su katmasın’

Başbakan Erdoğan tek tip askerlik konusunda TSK’nın çalışmalarını sürdürdüğünü ve önümüzdeki hafta kendisine bir brifing verileceğini açıkladı.

‘Kimse pişmemiş aşa su katmasın’

Bedelli askerliğin getirilmesini istediği konularında çıkan haberleri de yalanlayarak “Pişmemiş aşa kimse su katmasın. Ortada pişmiş aş varsa milletçe bunu paylaşırız. Bu konuda da TSK’nın yaklaşımı bizler için önemlidir. Orada ismi verilmeyen vekil kimdir bilemiyorum. Varsa kimse onu bilelim hesabını soralım” dedi. Suriye ziyareti öncesi basın toplantısı düzenleyen Başbakan Erdoğan, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı. Erdoğan hafta sonu Almanya’da Başbakan Merkel ile yaptığı görüşmede terörle mücadele konusunun gündeme gelip gelmediği yönündeki bir soruya, “Ellerinden geleni yapacaklarını yapmakta olduklarını söylediler” yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dünyaya çok net Ayasofya mesajıSon dakika haberi... Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Botan Çayı Beğendik Köprüsü'nün açılışına video konferansla katıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan törende yaptığı konuşmada Ayasofya'nın ibadete açılmasıyla ilgili, 'Haklı kararlılığımızın sonucu olarak ibadete açtık. Kimin ne dediğine değil milletimizin ne istediğine göre bu kararı aldık' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber