Geri Dön
SiyasetKırkpınar’da finali izleyecek

Kırkpınar’da finali izleyecek

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, pazar günü Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşlerini izleyecek.

Kırkpınar’da finali izleyecek

MEHTAP GÖKDEMİR Ankara Kılıçdaroğlu, bu akşam Edirne’de olacak, yarın sabah da ilk olarak muhtarlarla buluşacak. Ardından Kadın Emek Pazarı’nı, Mor Ev Atölyesi çalışmalarını ziyaret edecek, Edirne Belediyesi Yerli Tohum Bankası Fide dağıtım törenine katılacak. Kıymet Teyze Parkı açılışında da bulunacak olan Kılıçdaroğlu, Sarayiçi’nde altın kemerin ebedi sahibi olan pehlivanların heykellerinin açılışında bulunacak. Kılıçdaroğlu, daha sonra Sarayiçi’ne giderek Kırkpınar final güreşlerini izleyecek. CHP lideri, 660. Tarihi Kırkpınar Ödül Töreni’ne de katılacak.

Hozatlı Ahmet Yurt Dede için taziye mesajı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, önceki gece vefat eden halk ozanı Hozatlı Ahmet Yurt Dede (87) için sosyal medya nesabından taziyede bulundu. CHP lideri paylaşımında, “Sazıyla sözüyle insanımızın sesi olup, kültürümüzü nesilden nesile aktaran, büyük bir ozanımız Hozatlı Ahmet Yurt Dede’nin vefatından dolayı derin üzüntü duydum. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesi ve tüm sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyorum” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Çevreleme harekatı... ABD'nin 'hilal' planı! Türkiye alarmdaTürkiye’ye 40 km uzaklıktaki Dedeğaç’ı Atina’dan alıp askeri üs yapan ABD, şimdi de Çanakkale Boğazı'nı çerçeveleyen adaları istiyor. ABD ile Yunanistan arasında önümüzdeki ay yeni bir savunma anlaşmasının imzalanması bekleniyor. O anlaşmada Dedeağaç askeri üssünün kullanılmasının 5 yıl daha uzatılması bekleniyor. ABD'nin Yunanistan'da başka üsler kurmak istediği de gelen bilgiler arasında. Bölgede bu gelişmeler yaşanırken TSK, Ege ve Akdeniz'de 'Kararlılık 2021 Tatbikatı' başlattı. Peki peş peşe gelen bu haberler ne anlama geliyor? ABD ve Yunanistan ne yapmaya çalışıyor? Kritik gelişmelerin perde arkasını Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Eray Güçlüer CNN Türk canlı yayınında değerlendirdi. Bölgede ABD'nin hilal şeklinde bir askeri güç yığdığını söyleyen Güçlüer, "Arka planda Yunanistan üzerinden Türkiye'ye stratejik bir çevreleme harekatı yapılmaya çalışılıyor. ABD'nin niyeti bu." dedi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler