Geri Dön
Siyaset‘Kripto paraya savaş açtık’

‘Kripto paraya savaş açtık’

Mersin’de öğrencilerle buluşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kripto para konusundaki görüşlerinin sorulması üzerine kripto paraya açılma gibi bir dertlerinin olmadığını, tam aksine onlara karşı ayrı bir savaş ve mücadeleleri olduğunu söyledi

‘Kripto paraya savaş açtık’

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya  düzenlemesine ilişkin, “Sosyal medyayla ilgili attığımız adım, özellikle  gençliğimizi çok daha huzurlu, rahat hale getirmek ve bundan sonraki süreçte  kendisini tamamıyla derslerine vermesini sağlamak” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün Mersin ziyareti sonrasında 81 ilden üniversite kazanan öğrencilerle gerçekleştirdiği Gençlerle Buluşma Programı’nın  görüntüleri paylaşıldı.

Program sırasında gençlerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, bir gencin,  sabah uyanır uyanmaz akıllarına sosyal medyanın geldiğini belirtmesi ve  kendisinin bu konudaki görüşleri ile sabah uyandığında ne yaptığını sorması  üzerine, “Eğer garipsemezseniz inanın benim sosyal medyayla hiç işim yok, ondan  dolayı da çok rahatım.” ifadesini kullandı.

Sabah tek derdinin o günkü programıyla ilgili “dersine çalışmak”  olduğunu söyleyen Erdoğan, “Sosyal medya, inanın şu anda toplumumuzun en önemli  tahrik unsurudur ve şu anda eğer toplumda ciddi manada yaralarımız varsa bunun  arkasında sosyal medya vardır. Getirisi olumlu değil ama götürüsü çok ağır. Bu  bakımdan ben diyorum ki biz, derslerimize daha çok çalışalım, buraya daha çok  ağırlık verelim ve bu sosyal medya belasından da mümkün oldukça sıyrılalım.”  dedi.

‘Endişelenmeyin’

Erdoğan, hemşirelik bölümünde okuyan bir gencin, “Sosyal Medya Yasası şu an gündemde. Bu yasa için kimler endişelenmeli, biz gençler olarak  endişelenmeli miyiz?” sorusuna, “Hiç endişelenmeyin, çok rahat olun. Çünkü bizim  sosyal medyayla ilgili attığımız adım, özellikle gençliğimizi çok daha huzurlu,  rahat hale getirmek ve bundan sonraki süreçte kendisini tamamıyla derslerine  vermesini sağlamak ve artık yarınlarda başhemşire olarak sizi görmek.” cevabını  verdi.

‘Prim vermeyiz’

Katılımcılardan birinin Dijital Türk Lirası İşbirliği Platformu’nun oluşturulduğunu hatırlatarak Merkez Bankasının kripto paraya açılıp açılmadığını ve kendisinin kripto para konusundaki görüşlerini sorması üzerine Erdoğan, kripto paraya açılma gibi bir dertlerinin olmadığını, tam aksine onlara karşı ayrı bir  savaş ve mücadeleleri olduğunu söyledi.

Erdoğan, “Onlara da böyle bir prim zaten vermeyiz, vermeyeceğiz de. Çünkü biz, şu anda bu konuda kendi asli hüviyeti olan paramızla yola devam  edeceğiz.” diye konuştu.

‘Mağdurlar var’

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım da kripto paralarla ilgili, “Kripto para, maalesef mağduriyetlere de kapı açıyor.  Dolayısıyla çok ciddi denetime ihtiyaç gösteren bir şey. Bir nevi hayali bir geleceğe yönelik satış yapılıyor ve ondan sonra bunun kötü örneklerini, mağdur olanlarını gördük ama ilerde takdirinizde tabii bu istismarları, yanlışları önlemek için devlet olarak, hükümet olarak, bazı düzenlemeler yapmak gerekebilir. Onunla ilgili de zaten çalışmalar başlatıldı.” dedi.

‘Nükleer enerjinin ne olduğundan haberleri yok’

Programa katılan bir genç nükleer enerji mühendisliği için Rusya’da eğitim gördüğünü belirterek, bu fırsatı tanıdığı için kendisi ve arkadaşları adına Erdoğan’a teşekkür etti.

Erdoğan da Rusya’da 10 bini Türk, 3 bini Rus olmak üzere 13 bin genç  mühendisin çalıştığını ifade ederek, genç mühendise Rus mühendislerle  ilişkilerinin nasıl olduğunu sordu. Genç mühendis, Rusya’da bir yıl hazırlık  eğitimi alarak Rusça öğrendiklerini bu nedenle iletişimlerinin güzel olduğunu ve huzurlu şekilde çalıştıklarını söyledi. Bir başka gencin nükleer santraller ve bunların kurulmasına karşı  olanlarla ilgili görüşlerini sorması üzerine Erdoğan, şöyle konuştu: “Bu konuda konuşanlar, konuya hakim oldukları için değil tam aksine hiç bu konuyu bilmedikleri için. Çünkü nükleer enerjinin ne olduğundan haberleri yok. Bir defa dünya artık şu iklim değişikliğinde nereye doğru gidiyor, artık  geçmişteki, özellikle enerjideki o kirli enerjiden sıyrılıp temiz enerjiye  geçmenin gayreti içinde ve bu temiz enerjiyle alakalı da dünya bir tehdit  altında.”

‘Kripto paraya savaş açtık’

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic ile İstanbul’da bir araya geldi. Çengelköy’deki Vahdettin Köşkü’ndeki görüşme basına kapalı gerçekleşti.

 

 

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Doçentlik belgesi sahte çıkan öğretim üyesi tutuklandıAksaray Üniversitesi'nde (ASÜ) doçentlik belgesi sahte olduğu anlaşılan ve hukuki süreç başlatılan öğretim üyesi tutuklandı.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler