Geri Dön

‘Kutuplaşmaya karşı muhtarlara görev düşüyor’

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hafta başında Parti Meclisi (PM) üyesi Yıldırım Kaya koordinasyonunda oluşturulan Muhtar Çalışma Grubu ile bir araya geldiği öğrenildi.

Milliyet’in aldığı bilgilere göre Muhtar Çalışma Grubu’nun 17 muhtardan oluşan sekreteryasıyla bir araya gelen Kılıçdaroğlu iki saati aşkın süren toplantıda, CHP’nin muhtarlarla doğrudan ve kolay iletişim kurması için yapılabilecekleri değerlendirdi.

‘İtibar azaldı’
Alınan bilgilere göre Kılıçdaroğlu toplantıda şunları söyledi: “Türkiye’de artık ne yazık ki bir kutuplaşma iklimi hakim. Bu kutuplaşmanın aşılmasında mahallenin seçilmişleri olarak muhtarlara da büyük görev düşüyor. Bu konuda daha fazla inisiyatif alınabilir. Kutuplaşma iklimiyle paralel olarak Türkiye’de vatandaşların siyasetçilere güven duyabileceği ortam da kalmadı ve siyasilere güven zedelendi. Bu konuda da muhtar arkadaşlarımızın yapabilecekleri var.”Muhtarlar da, “Mahallemizde AKP temsilcisi, vatandaş nezdinde bizden daha itibarlı, ağrımıza
gidiyor” şikayetini dile getirdi.

Kurultay’da oturum
Toplantıda ayrıca Adalet Kurultayı’nın son günü “Muhtarlara Adalet” başlıklı bir çalıştay yapılması konusunda da görüş birliğine varıldı. l MERİÇ TAFOLAR Ankara

Bakan Akar: "Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hedefi gösterdi. A, B, C planlarımız hazır"Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, CNN Türk'te Hande Fırat'ın gündeme ilişkin sorularını cevapladı. Akar, İdlib'le ilgili olarak, 'Cumhurbaşkanımız talimatı verdi, hedefi gösterdi. A, B, C planlarımız hazır. Yeri gelince uygulanır' dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber