Geri Dön

Kuveyt ve Katar’a günübirlik ziyaret

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kuveyt Emiri el-Cabir es-Sabah’ın geçen hafta vefat etmesi nedeniyle yeni Kuveyt Emiri’ne taziyelerini iletti. Erdoğan ardından Katar’ın başkenti Doha’ya çalışma ziyaretinde bulundu.

Kuveyt ve Katar’a günübirlik ziyaret

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Kuveyt ve Katar’ı ziyaret etti. Erdoğan hayatını kaybeden Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’tan sonra görevi devralan Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile görüşerek taziyelerini iletti. Daha sonra Katar’a geçen Erdoğan, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile bir araya geldi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve beraberindekileri taşıyan özel uçak “TUR”, dün saat 09.40’ta Esenboğa Havalimanı’ndan havalandı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı havalimanından Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ve diğer ilgililer uğurladı.

İlk durak Kuveyt

Erdoğan’a iki ülkeyi kapsayan ziyaretinde Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu, Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, MİT Başkanı Hakan Fidan, İletişim Başkanı Fahrettin Altun ve Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın eşlik etti.

Erdoğan, 12.15’te Kuveyt Emirlik Havalimanı’na gelişinde, Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah, Kuveyt Emirlik Divanı Bakanı Şeyh Ali Cerrah es-Sabah, Kuveyt Emirlik Protokol Müdürü Khalid el-Abdullah es-Sabah, Türkiye’nin Kuveyt Büyükelçisi Ayşe Hilal Sayan Koytak ve diğer yetkililer tarafından karşılandı. Geçen hafta hayatını kaybeden Sabah el-Ahmed el-Cabir es-Sabah’tan sonra görevi devralan Kuveyt Emiri Şeyh Nevvaf el-Ahmed el-Cabir es-Sabah ile görüşen Erdoğan, taziyelerini iletti.

Kuveyt ve Katar’a günübirlik ziyaret

Katar’a geçti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 13.10’da Katar’a gitmek üzere Kuveyt’ten ayrıldı. 14.20’de Katar’ın başkenti Doha’ya geldi. Erdoğan’ı, Doha Havalimanı’nda Katar Savunma Bakanı Halid bin Muhammed El Attiyah, Türkiye’nin Doha Büyükelçisi Mehmet Mustafa Göksu ile Türk ve Katarlı diğer yetkililer karşıladı.

Baş başa görüşme

Erdoğan, günübirlik  çalışma ziyareti kapsamında geldiği Katar’da, Katar Emiri Şeyh Temim bin Hamed Al Sani ile bir araya geldi. Başkent Doha’daki Deniz Sarayı’nda 1 saat 10 dakika süren baş başa görüşme, basına kapalı gerçekleşti. Görüşmenin ardından çalışma yemeğine geçildi.

Adana'da otobüs ile TIR çarpıştıAdana’nın Pozantı ilçesinde TIR ve yolcu otobüsünün çarpıştığı kazada 4 kişi yaralandı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber