Geri Dön

Mal varlığına el konulacak

MİT TIR’larının durdurulmasına ilişkin davada yargılanan firari sanık Cumhuriyet Gazetesi eski Genel Yayın Yönetmeni Can Dündar’ın, kendisine tanınan 15 günlük sürede teslim olmaması nedeniyle mal varlıklarına el konulmasına karar verildi.

Mal varlığına el konulacak
ELİF ALTIN İstanbul

 

15 gün doldu

İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada, yurt dışında olan, hakkında kırmızı bülten ve iade talebi bulunan sanık Can Dündar ile ilgili, “15 gün içerisinde mahkemeye veya Türkiye sınırlarındaki herhangi bir adliye veya kolluk kuvvetine gelmediği, teslim olmadığı taktirde ‘kaçak’ olduğuna dair karar verileceği, gazete vasıtasıyla ve ikametinin kapısına asılmak suretiyle ilan yapılmasına” karar verildiği hatırlatıldı.

Kararda, ilan metninin 21 Eylül’de sanığın  ikametinin kapısına yapıştırıldığı ve bu tarihlerden itibaren 15 günlük sürenin dolduğunun anlaşıldığı anlatıldı. Mahkeme, herhangi bir adliye veya kolluk kuvvetine gelip teslim olmayan Dündar’ın, “kaçak” sayılmasına karar verdi. Kararda, kaçak olan sanığa ait menkul ve gayrimenkullere el konulmasına karar verildi.   Mahkeme, el konulmasına karar verilen malların yönetimi amacıyla, TMSF’nin kayyum olarak atanmasını da karar verdi.

Trafiği tehlikeye düşüren görüntüler kameradaİstanbul'da, D-20 Karayolu'nda bir sürücü, taksisini arka kapısı açık halde kullanırken bir başka sürücü ise kullandığı çekiciye bir minibüs ile otomobili üst üste koyarak trafikte ilerledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber