Geri Dön
Siyaset'Manipülasyonun kaynağını biliyoruz'

'Manipülasyonun kaynağını biliyoruz'

Yıldırım, kurdaki dalgalanmanın manipülasyon sonucu olduğunu belirterek “Hangi oyunun içine girerse girsinler, içerdeki işbirlikçilerine sesleniyorum, başaramayacaksınız” dedi.

'Manipülasyonun kaynağını biliyoruz'

Başbakan ve Ak Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım, seçim bölgesi İzmir’de milletvekili aday tanıtım töreni ile 24 Haziran seçimleri için resmen sahaya indi. Yıldırım, Ak Parti İzmir İl Başkanlığı’nın ‘Gönül Sofrası’ adını verdiği iftar programına da katıldı. Yıldırım, özetle şunları söyledi:

- İPLE ÇEKTİĞİNİZİ HİSSEDİYORUM: Bu salondaki coşku İzmir’in 24 Haziran’a hazır olduğunu gösteriyor. Güçlü Meclis, güçlü hükümet, güçlü Türkiye diyerek, durmak yok yola devam dediğinizi duyuyorum. İzmirli hemşehrilerimizin ‘Yaparsa yine Ak Parti yapar’ diyerek 24 Haziran sabahını iple çektiğini hissediyorum. Yüreğinizdeki coşku hep böyle olsun, hiç eksilmesin.

- DEĞİRMENE SU TAŞIYANLAR VAR: Merkez Bankamız, EKK, ilgili bakanlıklarımız çalışmalarını uyum içerisinde sürdürüyor. Bugünlerde Türkiye ekonomisi üzerine ne yazık ki bazı dedikodular, yalan yanlış hesaplarla, iddialarla, vatandaşlarımızın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar. Ekonomimiz üzerinde oyun oynamaya çalışanların değirmenine su taşıyanlar var. Herkes şunu bilsin ki 2008’de, 2009’da başlayan küresel kriz nasıl Türkiye’yi teğet geçtiyse, bugünlerde Amerika’da meydana gelen olayların bizim ekonomimizi de etkilediği malum. Ancak ekonomimiz sağlam temeller üzerindedir.

- BAŞARAMAYACAKSINIZ: Kurdaki dalgalanma özellikle seçim öncesi bir takım manipülasyonların sonucudur. Kaynağının nereden geldiğini biliyoruz. Ne yaparsa yapsınlar, hangi oyunun içine girerse girsinler, içerdeki işbirlikçilerine sesleniyorum, başaramayacaksınız. Geçmişte de başaramadınız, şimdi de başaramayacaksınız. Hükümetimiz aldığı tedbirlerle, uygulayama koyduğu yasalarla, reformlarla, Türkiye büyüme yönünde, kalkınma yönünde emin adımlara yürümeye devam ediyor. İnşallah sanayide, ihracatta, turizmde rekorlar kırmaya devam ediyoruz.

Yılın ilk 4 ayında ülkemizi ziyaret eden yabancı misafir sayısı geçen seneye göre yüzde 50 artarak 8 milyona ulaştı. Yılsonu itibariyle 40 milyon turisti Türkiye’de ağırlayacağız. İşte güven ve istikrarın adı Türkiye’dir.

- TÜRKİYE CAZİBE MERKEZİ: Türkiye’de ekonomide iyiye gitmiyorsa, niye Türkiye’nin bilinen bankalarından birine 3 milyar 200 miyon dolar ödeyerek birisi geliyor yatırım yapıyor. Küresel yatırımcı nereye gideceğini, nereye yatırım yapacağını çok iyi bilir. Türkiye gerek yerli, gerek küresel yatırımcılar için cazibe merkezi, güvenli liman olmaya devam ediyor.

- TARİHİ KAVŞAK: Türkiye önemli bir kararın arifesindedir. Tarihi bir kavşağı dönmeye hazırlanıyoruz. 24 Haziran seçimleri Cumhuriyet tarihimiz için çok ama çok önemli bir değişim, dönüşüm seçimi olacak. İlk defa Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin getirdiği seçimi yapacağız. Hem cumhurbaşkanımızı hem güçlü meclisi oluşturan seçimleri bir arada yapacağız. Daha istikrarlı, daha güçlü, daha adil bir Türkiye hedefimizi inşallah 2023’e, 2053’e giderken inşa etmenin başlangıcını yapıyoruz.

Manipülasyonun kaynağını biliyoruz

Mardinli hassasiyeti

İki seçim çevresinden oluşan İzmir, Meclis’e 28 milletvekili gönderiyor. Ak Parti 1 Kasım 2015 seçimlerinde her iki bölgeden 4’er milletvekili çıkardı. Başbakan Yıldırım 1 Kasım’da olduğu gibi 1. Bölge 1.sıradan aday. Ak Parti kentteki Mardin nüfusunun yoğunluğunu dikkate alarak daha önce Mardin listesinde yer alan Meclis’in ilk kadın idare amiri Ceyda Bölünmez Çankırı’yı da 1. Bölge 3. Sıradan aday gösterdi.

Seçime Ak Parti listelerindeki 18 adayıyla katılan BBP’den iki isim İzmir 1. (Ahmet Gürhan) ve 2. Bölge’den (Erdem Öksüz) 8. sırada milletvekili adayı olarak yer alıyor. Ak Parti’nin İzmir 2. bölgede liste başı Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, 2. sıra adayı eski milli futbolcu ve teknik direktör Alpay Özalan.

‘Ekrem Pakdemirli Havalimanı’

İzmir’deki yatırımlara da değinen Yıldırım, “Adnan Menderes Havalimanı’ndan İstanbul’a günde 103 uçuş var. Ankara’ya 9-10 uçuş var. Artık havalimanı yetmiyor. Alaçatı Havalimanı’nın ihalesini yaptık. Adını da koyduk. Ekrem Pakdemirli Havalimanı” dedi.

altın fiyatları masaüstüaltın fiyatları mobil
Jandarmadan okul çevresinde sıkı denetimBursa'da jandarma ekipleri, drone destekli okul çevresinde denetim gerçekleştirdi.
bu haberleri kaçırma

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler