Geri Dön

Mansur Yavaş beraat etti

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş hakkında iş insanı Necmettin Kesgin’den avukatlık yaptığı dönemde sahte imzalı senetle mükerrer tahsilat yaptığı iddiası üzerine açılan davada, mahkeme beraat kararı verdi.

Mansur Yavaş beraat etti

 

Yavaş hakkında avukatlık yaptığı döneme ilişkin senetle mükerrer tahsilat yapmaya çalıştığı iddiasıyla “görevi kötüye kullanmak”, “kişilerin huzur ve sükununu bozmak” suçlarından açılan davanın karar duruşması dün Ankara 33. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Yavaş’ın “görevi kötüye kullanmak” suçundan beraatına karar veren mahkeme, Yavaş hakkındaki senedi veren kişiye tahsilat amacıyla çok sayıda mesaj göndererek “kişilerin huzur ve sükununu bozduğu” suçlaması ise şikayet yokluğundan düşürüldü. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, yerel seçim dönemi boyunca Yavaş’a karşı karalama kampanyası yürütüldüğü belirtilerek Yavaş’ın, yargılama sonunda, “görevi kötüye kullanmak” suçundan üzerine atılı suçun yasal unsurları oluşmadığından beraatine karar verildiği, “kişilerin huzur ve sükununu bozmak” suçunun da şikayet yokluğundan düşürüldüğü kaydedildi.

Son dakika! Rapor ortaya çıktı! En fazla yangın çıkan ilçeler belli olduGelen bir son dakika haberine göre; İstanbul'da bu yıl yangın sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 7,6 azalırken yangınların en büyük nedeninin sigara ve elektrik kontağı olduğu açıklandı. En çok yangın çıkan ilçeler ise belli oldu

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber