Geri Dön

MECLİS’İN YENİ ÜYELERİ

MECLİS’İN YENİ ÜYELERİ

ADANA (14)
AK Parti: 6 CHP: 4 MHP: 3 BAĞ.: 1

AK Parti: Ömer Çelik, Mehmet Necati Çetinkaya, Necdet Ünüvar, Fatoş Gürkan, Ali Küçükaydın, Mehmet Şükrü Erdinç
CHP: Osman Faruk Loğoğlu, Ümit Özgümüş, Turgay Develi, Ali Demirçalı
MHP: Muharrem Varlı, Ali Halaman, Seyfettin Yılmaz
BAĞ.: Murat Bozlak

ADIYAMAN (5)
AK PARTİ: 4 CHP: 1

AK Parti: Ahmet Aydın, Mehmet Metiner, Muhammed Murtaza Yetiş, Mehmet Erdoğan
CHP: Salih Fırat

AFYONKARAHİSAR (5)
AK PARTİ: 3 CHP: 1 MHP: 1

AK Parti: Veysel Eroğlu, Sait Açba, Halil Ürün
CHP: Ahmet Toptaş
MHP: Kemalettin Yılmaz

AĞRI (4)
AK PARTİ: 3 BAĞ.: 1

AK Parti: Mehmet Kerim Yıldız, Ekrem Çelebi, Fatma Salman Kotan
BAĞ: Halil Aksoy

AMASYA (3)
AK PARTİ: 2 CHP: 1

AK Parti: Naci Bostancı, Avni Erdemir
CHP: Ramis Topal

ANKARA (31)
AK PARTİ: 17 CHP: 10 MHP: 4
BİRİNCİ BÖLGE

AK Parti: Ali Babacan, Bülent Gedikli, Reha Denemeç, Tülay Selamoğlu, Haluk Özdalga, Yalçın Akdoğan, Fatih Şahin, Ülker Güzel
CHP: Sencer Ayata, Emrehan Halıcı, Emine Ülker Tarhan, Aylin Nazlıaka, Bülent Kuşoğlu, Levent Gök
MHP: Tuğrul Türkeş, Zuhal Topçu

İKİNCİ BÖLGE
AK Parti: Cemil Çiçek, Haluk İpek, Salih Kapusuz, Nurdan Şanlı, Ahmet İyimaya, Cevdet Erdöl, Zelkif Kazdal, Emrullah İşler, Seyit Sertçelik
CHP: Gülsün Bilgehan, İzzet Çetin, Sinan Aygün, Gökhan Günaydın
MHP: Mustafa Erdem, Özcan Yeniçeri

ANTALYA (14)
AK PARTİ: 6 CHP: 5 MHP: 3

AK Parti: Vecdi Gönül, Mevlüt Çavuşoğlu, Menderes Türel, Sadık Badak, Hüseyin Samani, Gökçen Enç
CHP: Deniz Baykal, Osman Kaptan, Gürkut Acar, Yıldıray Sapan, Arif Bulut
MHP: Tunca Toskay, Mehmet Günal, Yusuf Ziya İrbeç

ARTVİN (2)
AK PARTİ: 1 CHP: 1

AKP: İsrafil Kışla
CHP: Uğur Bayraktutan

AYDIN (7)
AK PARTİ: 3 CHP: 3 MHP: 1

AK Parti: Mehmet Erdem, Semiha Öğüş, Gültekin Kılınç
CHP: Bülent Tezcan, Metin Lütfi Baydar, Osman Aydın
MHP: Ali Uzunırmak

BALIKESİR (8)
AK PARTİ: 4 CHP: 3 MHP: 1

AK Parti: Ahmet Edip Uğur, Mehmet Cemal Öztaylan, Tülay Babuşçu, Ali Aydınlıoğlu
CHP: Namık Havutça, Nedret Akova, Haluk Ahmet Gümüş
MHP: Ahmet Duran Bulut

BİLECİK (2)
AK PARTİ: 1 MHP: 1

AK Parti: Fahrettin Poyraz
MHP: Bahattin Şeker

BİNGÖL (3)
AK PARTİ: 2 BAĞ.: 1

AK Parti: Cevdet Yılmaz, Eşref Taş
BAĞ: İdris Baluken

BİTLİS (3)
AK PARTİ: 2 BAĞ.: 1

AK Parti: Vedat Demiröz, Vahit Kiler
BAĞ: Hüsamettin Zenderlioğlu

BOLU (3)
AK PARTİ: 2 CHP: 1

AKP: Ali Ercoşkun, Fehmi Küpçü
CHP: Tanju Özcan

BURDUR (3)
AK PARTİ: 2 CHP: 1

AK Parti: Bayram Özçelik, Hasan Hami Yıldırım
CHP: Ramazan Kerim Özkan

BURSA (18)
AK PARTİ: 11 CHP: 5 MHP:2

AK Parti: Bülent Arınç, Mustafa Öztürk, Hüseyin Şahin, Canan Candemir Çelik, İsmet Su, Mustafa Kemal Şerbetçioğlu, Hakan Çavuşoğlu, İsmail Aydın, Tülin Kara, Bedrettin Yıldırım, Önder Matlı
CHP: Sena Kaleli, Turhan Tayan, İlhan Demiröz, Aykan Erdemir, Kemal Ekinci
MHP: İsmet Büyükataman, Necati Özensoy

ÇANAKKALE (4)
AK PARTİ: 2 CHP: 2

AK Parti: Mehmet Daniş, İsmail Kaşdemir
CHP: Ali Sarıbaş, Serdar Soydan

ÇANKIRI (2)
AK PARTİ: 2

AKP: İdris Şahin, Hüseyin Filiz

ÇORUM (4)
AK PARTİ: 3 CHP: 1

AK Parti: Salim Uslu, Cahit Bağcı, Murat Yıldırım
CHP: Tufan Köse

DENİZLİ (7)
AK PARTİ: 4 CHP: 2 MHP: 1

AK Parti: Nihat Zeybekci, Mehmet Yüksel, Bilal Uçar, Nurcan Dalbudak
CHP: Adnan Keskin, İlhan Cihaner
MHP: Emin Haluk Ayhan

DİYARBAKIR (11)
AK PARTİ: 5 BAĞ.: 6

AK Parti: Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Galip Ensarioğlu, Mine Lök Beyaz, Mehmet Süleyman Hamzaoğulları, Cuma İçten
BAĞ: Leyla Zana, Emine Ayna, Altan Tan, Hatip Dicle, Nursel Aydoğan, Şerafettin Elçi

EDİRNE (3)
AK PARTİ: 1 CHP: 2

AK Parti: Mehmet Müezzinoğlu
CHP: Recep Gürkan, Kemal Değirmendereli

ELAZIĞ (5)
AK PARTİ: 4 MHP: 1

AK Parti: Zülfü Demirbağ, Şuay Alpay, Faruk Septioğlu, Sermin Balık
MHP: Enver Erdem

ERZİNCAN (2)
AK PARTİ: 1 CHP: 1

AK Parti: Sebahattin Karakelle
CHP: Muharrem Işık

ERZURUM (6)
AK PARTİ: 5 MHP: 1

AK Parti: Recep Akdağ, Adnan Yılmaz, Fazilet Dağcı Çığlık, Cengiz Yavilioğlu, Muhyettin Aksak
MHP: Oktay Öztürk

ESKİŞEHİR (6)
AK PARTİ: 3 CHP: 2 MHP: 1

AK Parti: Nabi Avcı, Salih Koca, Ülker Can
CHP: Süheyl Batum, Kazım Kurt
MHP: Ruhsar Demirel

GAZİANTEP (12)
AK PARTİ: 9 CHP: 2 MHP: 1

AK Parti: Hüseyin Çelik, Fatma Şahin, Şamil Tayyar, Abdullah Nejat Koçer, Mehmet Sarı, Mehmet Erdoğan, Derya Bakbak, İbrahim Halil Mazıcıoğlu, Ali Şahin
CHP: Mehmet Şeker, Ali Serindağ
MHP: Edip Semih Yalçın

GİRESUN (4)
AK PARTİ: 3 CHP: 1

AK Parti: Nurettin Canikli, Mehmet Geldi, Adem Tatlı
CHP: Selahattin Karaahmetoğlu

GÜMÜŞHANE (2)
AK PARTİ: 2

AK Parti: Kemalettin Aydın, Feramuz Üstün

HAKKÂRİ (3)
BAĞIMSIZ: 3

BAĞ: Selahattin Demirtaş, Adil Kurt,
Esat Canan

HATAY (10)
AK PARTİ: 5 CHP: 4 MHP: 1

AK Parti: Sadullah Ergin, Orhan Karasayar, Mehmet Öntürk, Adem Yeşildal, Hacı Bayram Türkoğlu
CHP: Mehmet Ali Ediboğlu, Mevlüt Dudu, Refik Eryılmaz, Hasan Akgöl
MHP: Adnan Şefik Çirkin

ISPARTA (4)
AK PARTİ: 2 CHP: 1 MHP: 1

AK Parti: Süreyya Sadi Bilgiç, Recep Özel
CHP: Ali Haydar Öner
MHP: Süleyman Nevzat Korkmaz

MERSİN (11)
AK PARTİ: 4 CHP: 4 MHP: 2 BAĞ.: 1

AK Parti: Mehmet Zafer Çağlayan, Ahmet Tevfik Uzun, Nebi Bozkurt, Çiğdem Münevver Ökten
CHP: Aytuğ Atıcı, Vahap Seçer, İsa Gök, Ali Rıza Öztürk
MHP: Mehmet Şandır, Ali Öz
BAĞ: Ertuğrul Kürkçü

İSTANBUL (85)
AK PARTİ: 45 CHP: 29 MHP: 8 BAĞ.:3
BİRİNCİ BÖLGE

AK Parti: Recep Tayyip Erdoğan, Egemen Bağış, İdris Güllüce, Erol Kaya, Mihrimah Belma Satır, Mustafa Ataş, Muhammed Çetin, İsmet Uçma, Gürsoy Erol, Alev Dedegil, Mehmet Domaç, Osman Boyraz, Oktay Saral, Metin Külünk, Ahmet Berat

CHP: Gürsel Tekin, Osman Taney Korutürk, Mehmet?Akif Hamzaçebi, Ayşe Eser Danışoğlu, Şafak Pavey, İhsan?Özkes, Fatma Nur Serter, Mahmut Tanal, Müslim Sarı, Celal Dinçer, Kadir Gökmen?Öğüt
MHP: Engen Alan, Bülent Didinmez, Durmuşali Torlak
BAĞ: Sebahat Tuncel

İKİNCİ BÖLGE
Ak Parti: Nimet Çubukçu, Ayşe Nur Bahçekapılı, Burhan Kuzu, Ekrem Erdem, Volkan Bozkır, İbrahim Yiğit, Ahmet Kutalmış Türkeş, İsmail Safi, Türkan Dağoğlu, Şirin Ünal, Sevim Savaşer, Hüseyin Bürge, Osman Aşkın Bak, Ahmet Haldun Ertürk, Ahmet Baha Öğütken.
CHP: Kemal Kılıçdaroğlu, Bihlun Tamaylıgil, Mustafa Sezgin Tanrıkulu, Aydın Ağan Ayaydın, Sedef Küçük, Ercan Cengiz,

Haluk Eyidoğan, Aykut Erdoğdu, Melda Onur.
MHP: Murat Başesgioğlu, Celal Adam
BAĞ: Sırrı Süreyya Önder

ÜÇÜNCÜ BÖLGE
Ak Parti: Ömer Dinçer, Abdülkadir Aksu, Ünal Kaçır, Hakan Şükür, Halide İncekara, Mustafa Şentop, Feyzullah Kıyıklık, Tülay Kaynarca, Nureddin Nebati, Mehmet Doğan Kubat, Bülent Turan, Mehmet Muş, Gülay Dalyan, Enver Yılmaz, Harun Karaca.
CHP: Erdoğan Toprak, Umut Oran, Süleyman Çelebi, Osman Oktay Ekşi, Binnaz Toprak, Sabahat Akkiraz, Faik Tunay, Ali Özgündüz, Ferit Mevlük Aslanoğlu.
MHP: Meral Akşener, Atilla Kaya, Mehmet Taytak.
BAĞ: Abdullah Levent Tüzel

İZMİR (26)
AK PARTİ: 11 CHP: 13 MHP: 2
BİRİNCİ BÖLGE

AK Parti: Ertuğrul Günay, Mehmet Tekelioğlu, İlhan İşbilen, İlknur Denizli, Ali Aşlık, Rıfat Sait
CHP: Güldal Mumcu, Rıza Türmen, Oğuz Oyan, Musa Çam, Hülya Güven, Erdal Aksünger
MHP: Oktay Vural

İKİNCİ BÖLGE
AK Parti: Binali Yıldırım, Aydın Şengül, Erdal Kalkan, Nesrin Ulema, Hamza Dağ
CHP: Alaattin Yüksel, Mustafa Balbay, Mehmet Ali Susam, Rahmi Aşkın Türeli, Aytun Çıray, Birgül Ayman Güler, Mustafa Moroğlu
MHP: Ahmet Kenan Tanrıkulu

KARS (3)
AK PARTİ: 2 BAĞ.: 1

AK Parti: Ahmet Arslan, Yunus Kılıç
BAĞ: Mülkiye Birtane

KASTAMONU (3)
AK PARTİ: 2 MHP: 1

AK Parti: Hakkı Köylü, Mustafa Gökhan Gülşen
MHP: Emin Çınar

KAYSERİ (9)
AK PARTİ: 7 CHP: 1 MHP: 1

AK Parti: Taner Yıldız, Sadık Yakut, Mustafa Elitaş, Yaşar Karayel, Pelin Gündeş Bakır, Ahmet Öksüzkaya, İsmail Tamer
CHP: Mehmet Şevki Kulkuloğlu
MHP: Yusuf Halaçoğlu

KIRKLARELİ (3)
AK PARTİ: 1 CHP: 2

AK Parti: Şenol Gürşan
CHP: Mehmet Kesimoğlu, Turgut Dibek

KIRŞEHİR (2)
AK PARTİ: 2

AK Parti: Abdullah Çalışkan, Muzaffer Aslan

KOCAELİ (11)
AK PARTİ: 7 CHP: 3 MHP: 1

AK Parti: Nihat Ergün, Fikri Işık, Sibel Gönül, Muzaffer Baştopçu, Zeki Aygün, İlyas Şeker, Mehmet Ali Okur
CHP: Hurşit Güneş, Mehmet Hilal Kaplan, Haydar Akar
MHP: Lütfü Türkan

KONYA (14)
AK PARTİ: 11 CHP: 1 MHP: 2

AK Parti: Ahmet Davutoğlu, Kerim Özkul, İlhan Yerlikaya, Ayşe Türkmenoğlu, Cem Zorlu, Hüseyin Üzülmez, Mustafa Baloğlu, Mustafa Kabakcı, Gülay Samancı, Mustafa Akış, Harun Tüfekçi
CHP: Atilla Kart
MHP: Faruk Bal, Mustafa Kalaycı

KÜTAHYA (5)
AK PARTİ: 4 MHP: 1

AK Parti: Soner Aksoy, Hasan Fehmi Kinay, İdris Bal, Vural Kavuncu
MHP: Alim Işık

MALATYA (6)
AK PARTİ: 5 CHP: 1

AK Parti: Mahmut Mücahit Fındıklı, Mustafa Şahin, Öznur Çalık, Hüseyin Cemal Akın, Ömer Faruk Öz
CHP: Veli Ağbaba

MANİSA (10)
AK PARTİ: 5 CHP: 3 MHP: 2

AK Parti: Hüseyin Tanrıverdi, Recai Berber,

Uğur Aydemir, Muzaffer Yurttaş, Selçuk Özdağ
CHP: Hasan Ören, Özgür Özel, Sakine Öz
MHP: Sümer Oral, Erkan Akçay

K. MARAŞ (8)
AK PARTİ: 6 CHP: 1 MHP: 1

AK Parti: Mehmet Sağlam, Nevzat Pakdil, Mahir Ünal, Yıldırım Mehmet Ramazanoğlu, Sevde Bayazıt Kaçar, Sıtkı Güvenç
CHP: Durdu Özbolat
MHP: Mesut Dedeoğlu

MARDİN (6)
AK PARTİ: 3 BAĞ.: 3

AK Parti: Muammer Güler, Gönül Bekin Şahkulubey, Abdurrahim Akdağ
BAĞ: Ahmet Türk, Gülser Yıldırım, Erol Dora

MUĞLA (6)
AK PARTİ: 2 CHP: 3 MHP: 1
AK Parti: Ali Boğa, Yüksel Özden
CHP: Tolga Çandar, Nurettin Demir, Ömer Süha Aldan
MHP: Mehmet Erdoğan

MUŞ (4)
AK PARTİ: 2 BAĞ.: 2

AK Parti: Faruk Işık, Muzaffer Çakar
BAĞ: Sırrı Sakık, Demir Çelik

NEVŞEHİR (3)
AK PARTİ: 3

AK Parti: Ahmet Erdal Feralan, Murat Göktürk, Ebubekir Gizligider

NİĞDE (3)
AK PARTİ: 2 CHP: 1

AK Parti: Alpaslan Kavaklıoğlu, Ömer Selvi
CHP: Doğan Şafak

ORDU (6)
AK PARTİ: 5 CHP: 1

AK Parti: İdris Naim Şahin, Mustafa Hamarat, Fatihhan Ünal, İhsan Şener, Harun Çakır
CHP: İdris Yıldız

RİZE (3)
AK PARTİ: 3

AK Parti: Hayati Yazıcı, Hasan Karal, Nusret Bayraktar

SAKARYA (7)
AK PARTİ: 5 CHP: 1 MHP: 1

AK Parti: Hasan Ali Çelik, Ayhan Sefer Üstün, Şaban Dişli, Ayşenur İslam, Ali İhsan Yavuz
CHP: Engin Özkoç
MHP: Münir Kutluata

SAMSUN (9)
AK PARTİ: 6 CHP: 2 MHP: 1

AK Parti: Mustafa Demir, Suat Kılıç, Cemal Yılmaz Demir, Tülay Bakır, Akif Çağatay Kılıç, Ahmet Yeni
CHP: Haluk Koç, İhsan Kalkavan
MHP: Cemalettin Şimşek

SİİRT (3)
AK PARTİ: 2 BAĞ.: 1

AK Parti: Afif Demirkıran, Osman Ören
BAĞ: Gültan Kışanak

SİNOP (2)
AK PARTİ: 1 CHP: 1

AK Parti: Mehmet Ersoy
CHP: Engin Altay

SİVAS (5)
AK PARTİ: 4 CHP: 1

AK Parti: İsmet Yılmaz, Mesude Nursuna Memecan, Hilmi Bilgin, Ali Turan
CHP: Malik Ecder Özdemir

TEKİRDAĞ (6)
AK PARTİ: 2 CHP: 3 MHP: 1

AK Parti: Tevfik Ziyaeddin Akbulut, Özlem Yemişçi
CHP: Faik Öztrak, Candan Yüceer, Emre Köprülü
MHP: Bülent Belen

TOKAT (5)
AK PARTİ: 3 CHP: 1 MHP: 1

AK Parti: Zeyid Aslan, Şükrü Ayalan, Dilek Yüksel
CHP: Orhan Düzgün
MHP: Reşat Doğru

TRABZON (6)
AK PARTİ: 4 CHP: 1 MHP: 1

AK Parti: Faruk Nafiz Özak, Erdoğan Bayraktar, Aydın Bıyıklıoğlu, Safiye Seymanoğlu
CHP: Mehmet Volkan Canalioğlu
MHP: Koray Aydın

TUNCELİ (2)
CHP: 2

CHP: Kamer Genç, Hüseyin Aygün

ŞANLIURFA (12)
AK PARTİ: 10 BAĞ.: 2

AK Parti: Faruk Çelik, Seyit Eyyüpoğlu, Mehmet Kasım Gülpınar, Mehmet Akyürek, Zeynep Karahan Uslu, Halil Özcan, Mahmut Kaçar, Abdulkadir Emin Önen, Yahya Akman, Abdulkerim Gök
BAĞ: İbrahim Ayhan, İbrahim Binici

UŞAK (3)
AK PARTİ: 2 CHP: 1

AK Parti: İsmail Güneş, Mehmet Altay
CHP: Dilek Akagün Yılmaz

VAN (8)
AK PARTİ: 4 BAĞ.: 4

AK Parti: Burhan Kayatürk, Fatih Çiftci, Mustafa Bilici, Gülşen Orhan
BAĞ: Kemal Akdaş, Aysel Tuğluk, Özdal Üçer, Nazmi Gür

YOZGAT (4)
AK PARTİ: 3 MHP: 1

AK Parti: Bekir Bozdağ, Ertuğrul Soysal, Yusuf Başer
MHP: Sadir Durmaz

ZONGULDAK (5)
AK PARTİ: 3 CHP: 2

AK Parti: Köksal Toptan, Erdal Candan, Özcan Ulupınar
CHP: Mehmet Haberal, Ali İhsan Köktürk

AKSARAY (3)
AK PARTİ: 3

AK Parti: Ali Rıza Alaboyun, Ruhi Açıkgöz, İlknur İnceöz

BAYBURT (1)
AK PARTİ: 1

AK Parti: Bünyamin Özbek

KARAMAN (2)
AK PARTİ: 2

AK Parti: Lütfi Elvan, Mevlüt Akgün

KIRIKKALE (3)
AK PARTİ: 3

AK Parti: Beşir Atalay, Oğuz Kağan Köksal, Ramazan Can

BATMAN (4)
AK PARTİ: 2 BAĞ.: 2

AK Parti: Mehmet Şimşek, Ziver Özdemir
BAĞ: Ayla Akat Ata, Bengi Yıldız
AK Parti: Mehmet Şimşek, Ziver Özdemir
BAĞ: Ayla Akat Ata, Bengi Yıldız

ŞIRNAK (4)
AK PARTİ: 1 BAĞ.: 3

AK Parti: Mehmet Emin Dindar
BAĞ: Hasip Kaplan, Selma Irmak, Faysal Sarıyıldız

BARTIN (2)
AK PARTİ: 1 CHP: 1

AK Parti: Yılmaz Tunç
CHP: Rıza Yalçınkaya

ARDAHAN (2)
AKP: 1 CHP: 1

AK Parti: Orhan Atalay
CHP: Ensar Öğüt

IĞDIR (2)
MHP: 1 BAĞ.: 1

MHP: Sinan Oğan
BAĞ: Pervin Buldan

YALOVA (2)
AK PARTİ: 1 CHP: 1

AK Parti: Temel Coşkun
CHP: Muharrem İnce

KARABÜK (2)
AK PARTİ: 2

AK Parti: Mehmet Ali Şahin, Osman Kahveci

KİLİS (2)
AK PARTİ: 2

AK Parti: Fuat Karakuş, Ahmet Salih Dal

OSMANİYE (4)
AK PARTİ: 2 MHP: 2

AK Parti: Suat Önal, Durdu Mehmet Kastal
MHP: Devlet Bahçeli, Hasan Hüseyin Türkoğlu

DÜZCE (3)

AK PARTİ: 3

İbrahim Korkmaz, Fevai Arslan, Osman Çakır
D

Faz 3 gönüllü aşılamalarında ikinci merkez Kocaeli olduÇin'de geliştirilen aşının geçtiğimiz hafta Türkiye'de başlayan Faz 3 klinik araştırmalarında gönüllü uygulamaları için ikinci merkez, Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi oldu. İlk olarak geçtiğimiz hafta Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde başlanan gönüllü aşılamalarında, şimdiye dek 23 sağlık çalışanının aşılaması tamamlandı. Kocaeli Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde de ilk olarak yüksek risk grubundaki gönüllü sağlık çalışanları aşılanacak, merkezde günde 10 gönüllüye aşı yapılması planlanıyor. Demirören Haber Ajansı merkezde ilk gönüllüye yapılan aşılamayı yerinde görüntüledi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber