Geri Dön
Siyaset‘Meclis işsizlik ve salgını araştırsın’

‘Meclis işsizlik ve salgını araştırsın’

İYİ Parti milletvekilleri, kamuoyunun gündemindeki sorunlar hakkında araştırma yapılması taleplerini önergeyle TBMM gündemine taşıdı. Isparta Milletvekili Aylin Cesur “Kovid-19 salgınında görev alan sağlık çalışanlarının” sorunlarının araştırılması için TBMM’de komisyon kurulması amacıyla önerge verdi.

‘Meclis işsizlik ve salgını araştırsın’

 

BAHAR ATAKAN Ankara - Kovid-19’un meslek hastalığı sayılmasına ilişkin TBMM’ye sunulan kanun tekliflerinin gündeme alınmadığını belirten Cesur, “Dünya Sağlık Örgütü (WHO) ve Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO),  Kovid-19 hastalığı geçiren bir sağlık çalışanını, mesleki maruz kalma sonucu enfekte olduğunu ve Kovid-19’u meslek hastalığı olarak değerlendirdiğini ilan etmiştir” dedi. Cesur, Kovid-19 sebebi ile ölenlerin ‘şehit’, hastalığın bıraktığı hasar sebebiyle iş göremeyeceklerin ‘gazi’ olarak değerlendirilmesini istedi. Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz de  “atanamayan öğretmenlerin” ve “genç işsizlerin” sorunlarının araştırılması için TBMM’de komisyon kurulmasını talep etti. 10 milyonu aşkın işsizden yaklaşık 3 milyonunun 15-34 yaş arasındaki gençler olduğunu, bunlardan 1 milyon 100 bine yakınının da da üniversite mezunu olduğunu belirten Filiz, “Had safhadaki işsizliğin sonucu olarak psikolojik sorunlarla boğuşan bir gençlik ve huzursuz bir toplum oluşmaktadır” dedi.

Lastiği patlayan yolcu otobüsü alev alev yandıBursa'nın Orhangazi İlçesi'nde, içerisinde 25 yolcusu ve 3 mürettebatı bulunan şehirlerarası yolcu otobüsü, lastiğinin patlaması nedeniyle aniden yanmaya başladı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler